reklamı kapat

POPÜLER

The Vampire Chronicles televizyona uyarlanıyor

Anne Rice‘ın kaleme aldığı The Vampire Chronicles serisi televizyonun yolunu tuttu. Müjdeli haber yazar tarafından Facebook üzerinden paylaşıldı.

Geniş bir hayran kitlesine sahip olan The Vampire Chronicles şimdilik 11 kitaptan oluşuyor. Serinin 12. kitabı da 29 Kasım‘da piyasaya çıkacak. Hayranlar heyecanla Prince Lestat and the Realms of Atlantis kitabını beklerken Anne Rice’dan başka bir konuda müjde geldi.

Yazar kendi sayfasında uzun bir açıklama paylaştı. The Vampire Chronicles‘ın yayın haklarının tekrar kendi eline geçtiğini, bu fırsatı bir televizyon projesiyle değerlendirmek istediğini dile getirdi. Televizyon altın çağını yaşarken yarattığı karakterlerin hikayesini ancak bu şekilde anlatabileceğini ve oğlu Christopher Rice ile birlikte ilk bölümün senaryosunu kaleme aldıklarını söyledi.

The Vampire Chronicles serisinin ilk kitabı Interview with the Vampire, 1994’te sinemaya uyarlanmıştı. Başrolleri Tom Cruise, Brad Pitt ve Kirsten Dunst paylaşmıştı. Şimdi yeni seride kimlerin rol alacağı ya da çekimlere ne zaman başlanacağı henüz bilinmiyor. Ancak izleyicileri oldukça uzun ömürlü bir proje bekliyor gibi görünüyor.

YORUMLAR