reklamı kapat

POPÜLER

Yandex ilk haritam

Yandex çocuklar için “ilk haritam” kitabını yayınladı

Yandex harita servislerinin yanında şimdi de çocukların haritaları sevmesi ve öğrenmesi için “İlk Haritam” kitabını dijital platformlar için yayınlandı.

Yandex Türkiye ekibi, “İlk Haritam” adlı çocuk kitabı ile keyifli hikaye ve çizimlerle çocukların dünyasına haritaları da yerleştiriyor. Yandex’in çocuklar için hazırladığı  “İlk Haritam”, e-kitap veya pdf olarak internet sitesinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. Yolda geçirilen zamanların artmasıyla beraber, mobil cihazlarda bulunan haritalara olan talep de buna bağlı olarak artış gösterdi. Günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası haline gelen haritalar, internet ve mobil teknolojiler çağında çocukların da sıklıkla karşısına çıkıyor. Anne ve babalar, harita ve navigasyon uygulamalarının yardımıyla yolculuklarını planlarken, çocuklar da bu anlara tanıklık ediyor. Bundan ilham alan Yandex, “İlk Haritam” ile güzel bir adım atıyor. Yandex Türkiye çalışanlarının fikir aşamasından üretimine kadar olan süreçte bir araya gelip hazırladığı “İlk Haritam”, çocukların ilgiyle okuyacağı keyifli bir yol ve harita hikayesine yer veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yandex bu kitap ile haritaların öğrenilmesini hedefliyor

İlk haritam kitabı Hakan Keser tarafından kaleme alındı. Kitaptaki hikayede küçük Tuna’nın ailesi ile beraber çıktığı Kapadokya gezisi ve bu gezi ile beraber haritaları keşfetmesi anlatılıyor. Tuna, ailesiyle bir Kapadokya tatili yaparken pek çok farklı harita ile tanışma fırsatı da yakalıyor. 4-8 yaş arası çocuklara yönelik hazırlanan kitap, Merve Uygan’ın çizdiği birbirinden güzel resimlerin eşliğinde haritaların hayatımızdaki yerini ortaya koyarken, Kapadokya’nın tarihi ve coğrafi güzellikleri hakkında da çocuklara bilgiler veriyor.

Bunun yanında “İlk Haritam”, İhtiyaç Haritası iş birliği ile çocuklara karne hediyesi olarak ulaştırıldı. İhtiyacı olanlar ile bunu karşılayabilecek durumda olanları aynı platformda buluşturan sosyal kooperatif, “İhtiyaç Haritası” ile beraber çalışarak İstanbul, Tekirdağ, Bursa ve Bolu’da 5 farklı ilköğretim okulundaki öğrencilere 1.500 adet kitabı karne hediyesi ulaştırdı.

İlginizi çekebilir

Yandex Map Editor Nedir?