reklamı kapat

POPÜLER

Lexus GXOR Concept

Macera felsefesi alışmadığımız rozetle birleşti; Lexus GXOR [Video]

Macera ve kamp tutkunlarının dikkatini çekme konusunda hiç zorlanmayacak Lexus GXOR Concept, üzerindeki donanımlarıyla araç sahiplerine ilham olacak.

Gerek pickup gerekse SUV araçlarının farklı garajlar tarafından modifikasyon projelerine artık alıştığımızı söyleyebiliriz. Süreç içerisinde ticari araç sınıfı içerisinde yer alan Transit gibi ismin dahi performans odaklı geliştirmelerden nasibini almış olması da akıllarımızda yer edinenler arasına girdi. Lexus GXOR Concept projesi ise, arazi dinamikleri artırışmış SUV projeleri arasına adını çok fazla duymadığımız Japan üreticiyi özel bir dikkatle eklememize yardımcı olacak. Standart Lexus GX üzerine tamamı ağır arazi odaklı yapılan geliştirmeler üzerine şekillenen projede, Lexus’un iddialı tasarım karakterinin hakimliği çok önemli bir karakterin ortaya konulmasını sağlıyor.

Lexus GXOR Concept

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lexus GXOR Concept hakkında açıklanan detaylar

Markanın uzun süredir ürün gamında yer verdiği GX’in ikinci jenerasyonu üzerine geliştirilen projede köklü yenilikler ilk andan itibaren dikkat çekiyor. Devasa arazi lastikleri ve 18 inçlik jant setine ek olarak süspansiyonlarda yapılan iyileştirmeler, yükseklik konusunda yeni standarta vurgu yapıyor. Kaputtan çıkarılan şnorkelin de işin içerisine girmesiyle, karşılaşılabilecek su birikintilerinin bir engel olmaktan çıkacağını net bir şekilde söyleyebiliriz. Doğa ile maceranın birleşmesiyle ortaya çıkan kamp sevdası için de arka bölüme dahil edilen trailerın kullanışlı olduğuna vurgu yapılmakta. Resmi kaynaklara baktığımızda araçta kullanılan motor üzerinde bir geliştirme yapılıp yapılmadığına dair detay göremiyoruz. Bu da şimdilik standartlarda sunulan 4,6 litrelik V8‘in yaklaşık 300 beygir güç ürettiği bilgisini taze tutmamız gerektiğini gösteriyor. 21 Temmuz’da Amerika’da düzenlenecekte sahneye çıkarılacak olan projenin üzerinde her modifikasyon parçası, GX sahipleri için Lexus tarafından satışa sunulacak.