reklamı kapat

POPÜLER

Lexus UX Concept Paris Otomobil Fuarı için gün sayıyor

Lexus, yeni konsept modeli olan UX’in tanıtımı için gün sayıyor. Önümüzdeki günlerde düzenlecek olan Paris Otomobil Fuarı‘nda boy gösterecek olan model, Lexus‘un geleceği ile ilgili akıllardaki bazı soruları cevaplayacak.

Lüks özellikleriyle olduğu kadar yeni teknolojileriyle de öne çıkan Lexus geçtiğimiz günlerde kendi kendini onaran boya teknolojisi ile dikkatleri üzerinde çekmeyi başarmıştı. Marka şimdi de 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda yeni konsept aracı Lexus UX Concept’in örtüsünü kaldıracak olmanın heyecanını yaşıyor. Lexus’un Avrupa tasarım merkezi ED2 tarafından tasarlanan UX Concept, markanın dikkat çekici tasarım dilini bir üst seviyeye taşıyıp yenilikçi görünümü ile markanın ilerikisi süreçteki yüzünün bir temsilcisi olmaya aday. Farklılaşan tasarımı ile bu yeni konsept araç, SUV özelliğinin yanında, şehir hayatının yoğunluğunda da kullanıma uygun olması ile dikkat çekiyor. Aracın kabini ise yüksek teknolojiye sahip üretim teknikleri ile beraber el işçiliği olan yapısı ile kullanıcılarını özel hissettirme konusunda bir hayli iddalı.

Gelelim Lexus’un yeni konsept modelinin kaputunun altına. Aracın net özellikleri elbette ki Paris’te ortaya çıkacak lakin otoritelerce araç için genel bir kanı var mevcut değil diyemeyiz. Lexus’un şuan ki ürün gamında sunduğu modellerdeki motor seçeneklerine baktığımızda, 2.0 Litre-4 silindir, 3.5 Litre-6 silindir ve daha üst SUV modellerinde yer verdiği 5.7 Litre-8 silindir seçenekleri olduğunu görüyoruz. UX için ise ağırlıklı kanı 2.0 Litre’lik seçenek üzerinde yoğunlaşıyor. Elbette ki Hybrid seçeneği de bu araç için beklenen özelliklerden. Lexus’un aynı zamanda Paris’te sergileyeceği modelleri arasında, yeni IS, Lexus NX Sport Edition ve markanın yeni tepe modellerinden olan Coupe modeli LC yer alacak.

İLGİLİ HABERLER