reklamı kapat

POPÜLER

George R.R. Martin

Game of Thrones’un yazarı George R.R. Martin’den üzen açıklama

Buz ve Ateşin Şarkısı serisiyle Game of Thrones’a ilham veren George R.R. Martin‘in altıncı kitabı yazmasını uzun zamandır bekliyoruz. Bu süreçte kitap serisinin sekiz kitaptan oluşacağına dair iddialar ortaya atılmıştı. Ünlü yazar sonunda bu iddialara açıklık getirdi.

Bildiğiniz gibi Game of Thrones temelde George R.R. Martin’in kaleme aldığı Ateş ve Buzun Şarkısı serisine dayanıyor. Karakterler, Westeros tarihi ve yaşananların bir kısmı kitaplardan alınarak kullanılıyor. Fakat The Winds of Winter kitabı bir türlü yetişmediği için diziyle kitap serisinin yolları tamamen ayrılmıştı. George R.R. Martin de her yıl gelecek seneye işaret ediyor fakat hasret bir türlü son bulmuyor. Bekleyiş giderek uzarken Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin toplamda sekiz kitaptan oluşacağı iddia edildi. Hikayenin hemen son bulmayacağını duymak da serinin hayranlarının heyecanlanmasına neden oldu. Ancak görünen o ki bu iddiaların gerçekle uzaktan yakından alakası yok.  Ünlü yazar kendi blogunda aşağıdaki sözleri paylaştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Öte yandan Buz ve Ateşin Şarkısı’nı bir seri olarak görmüyorum. Bu yedi parça halinde yayınlamayı umduğumuz tek bir hikaye. Örneğin Tolkien, Yüzüklerin Edendisini yazarken bir seri oluşturmamıştı. Çok uzun olduğu için yayıncısı tarafından üç parçaya ayrılmıştı. Kitapların hiçbiri tek başına ayakta durmuyor. Bir araya gelince bütün oluyor. Buz ve Ateşin Şarkısı da öyle.”

Fazlasıyla dolaylı olan bu açıklama serinin yedi kitaptan ibaret olacağını netleştiriyor. Böylece üç değil, sadece iki kitap için beklememiz gerektiğini anlıyoruz.

İlginizi çekebilir