reklamı kapat

POPÜLER

George R.R. Martin

George R.R. Martin’den Game of Thrones sevenleri üzen sözler

Game of Thrones’un fantastik dünyasını yaratan George R.R. Martin‘in hayranları uzun zamandır The Winds of Winter kitabını bekliyor. Ünlü yazar bir kez daha sözünden döndü ve altıncı kitabın yakın gelecekte gün yüzüne çıkmayacağını açıkladı.

Bilmeyenler için kısaca bahsetmek gerekirse, Game of Thrones‘ta izlediğimiz olaylar George R.R. Martin’in elinden çıkan Ateş ve Buzun Şarkısı serisine dayanıyor. Hem dizi hem de kitap serisi dünyanın dört bir yanında büyük ilgi görüyor ancak serinin altıncı kitabı senelerdir gelmek bilmiyor. Bu problem dizinin gidişatının değişmesine bile neden oldu. Yazılan kısımların ötesine geçen Game of Thrones ister istemez Ateş ve Buzun Şarkısı serisinden bağımsız bir şekilde ilerlemeye başladı. Buna rağmen hayranlar umutlarını yitirmeyip The Winds of Winter’ı beklemeyi sürdürüyordu. Fakat Martin’in son açıklaması pek umut vadetmiyor. 2011‘den beri devam eden bekleyiş biraz daha uzamış gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bekleyiş uzadı

George R.R. Martin hayranlarıyla iletişim kurduğu blogunda yeni bir gönderi paylaştı. Targaryen ailesinin geçmişini anlatan Fire & Blood‘ın ilk kitabının yakında geleceğini, ikinciye ise daha başlamadığını ifade etti. Asıl üzücü olan kısım ise şuydu: Fire & Blood bitmeden Winds of Winter gelmeyecek! Bu de neredeyse yedi yıldır beklenen kitabın 2018’de de raflarda olmayacağı anlamına geliyor.

Doğrusu bu gelişmenin kimseyi şaşırttığını zannetmiyoruz. Martin’in teslimat tarihlerine uyma konusunda ciddi bir sıkıntı yaşadığı zaten bilinen bir gerçek.

İlginizi çekebilir