reklamı kapat

POPÜLER

George R.R. Martin sonunda beklenen müjdeyi verdi

Televizyonun en fazla ilgi gören dizisi Game of Thrones’un arkasındaki isim olan George R.R. Martin‘in hayranları uzun zamandır The Winds of Winter kitabını bekliyor. Ünlü yazar sonunda altıncı kitaba dair müjdeli haberi verdi.

Bildiğiniz gibi Game of Thrones temelde George R.R. Martin’in kaleme aldığı Ateş ve Buzun Şarkısı serisine dayanıyor. Fakat serinin altıncı kitabı senelerdir bitmek bilmiyor. Öyle ki bu problem dizinin gidişatını da ciddi bir biçimde değiştirdi. Beşinci kitapla aynı noktaya gelen Game of Thrones hayati bir karar almak durumunda kaldı. Bu noktadan itibaren dizi Ateş ve Buzun Şarkısı serisinden bağımsız bir şekilde ilerlemeye başladı. Şimdi Martin’in açıklamalarına bakılırsa yazar 2018’de iki yeni kitapla okuyucu karşısına çıkabilir!

Doğrusunu söylemek gerekirse George R.R. Martin’in yazma hızı herkesin şikayetçi olduğu bir konu. Başlangıçta The Winds of Winter’ın 2015’te okuyucularla buluşması bekleniyordu. Fakat bu tarih her sene bir sonraki yıla ertelendi. Geçtiğimiz sene George R. R. Martin altıncı kitabın 2017 içinde çıkabileceğini dile getirmişti. Şimdi bu tarih 2018 olarak değiştirildi. Kısacası ünlü yazarın tarihlerle ve teslimat süreleriyle arası pek iyi değil. Bu sebeple siz siz olun, hazırlıklarınızı 2018’e göre yapmayın. Fakat olur da bu sefer hesaplamalar doğruysa The Winds of Winter’a 2018 yılında kavuşabiliriz!