reklamı kapat

POPÜLER

Apple Glass
Apple Glass
Apple Glass
Apple Glass
Apple Glass
Apple Glass
Apple Glass
Apple Glass
Apple Glass
Apple Glass

Gizemli “Apple Glass” için hazırlanmış ilginç konsept [Galeri]

Teknoloji devi Apple uzun süredir kendi artırılmış gerçeklik gözlüğü Apple Glass ile gündeme geliyor. Henüz nasıl görüneceğini bilmediğimiz gözlük, iDropNews internet sitesinin hayal gücüyle karşımızda bulunuyor.

Özellikle CEO Tim Cook‘un sık sık gündeme getirdiği artırılmış gerçeklik gözlüğünün dediğimiz gibi henüz nasıl görüneceği henüz bilinmiyor. Halen tasarım aşamasında olduğunu düşündüğümüz gözlük, Apple‘ın geleceği için büyük önem arz ediyor. ARKit ile iPhone / iPad tarafında AR altyapısına giriş yapan şirket, bunu gerçek bir gözlükle de tüketicilere sunmak istiyor. İşte bu gözlüğü hayal ederek üç boyutlu tasarımlar hazırlayan iDropNews, ilginç görünen bir model hazırlamış duruyor. Gözlüğe iPhone X‘da çok eleştirilen çentiği dahi koyan site, şimdiye kadar duyulanları görselleştiriyor. Sanal objeleri gerçek dünyaya yerleştirebileceğini gösterilen olası adıyla Apple Glass, kablosuz olarak şarj edilebilecek deniyor. Bu tasarımı birçok kişinin beğenmeyeceğini düşündüğümüz gözlük konsepti, özelleştirilebilir bir yapı sunuyor.

Apple Glass
Apple Glass
Apple Glass
Apple Glass
Apple Glass
Apple Glass
Apple Glass
Apple Glass
Apple Glass
Apple Glass

Apple Glass, rOS işletim sistemiyle gelecek

Bloomberg teknoloji editörlerinden Mark Gurman, geçtiğimiz aylarda şirketin artırılmış gerçeklik gözlüğünden bazı bilgiler vermişti. 2019 yılında bitmesi ve 2020 yılında satışa çıkarılması planlanan gözlük, söylendiği kadarıyla rOS isimli bir işletim sistemine sahip olacak. Apple’ın iOS üzerine kurduğu bu işletim sistemi, gözlüğün kendi uygulamalarını çalıştırmasına olanak verecek. Bu açıdan Apple Watch’a benzer şekilde iPhone temelli çalışacak bu uygulamalar, birçok detayı kullanıcıların gözleri önüne getirecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gurman ayrıca gözlüğün kontrolü konusunda da denemeler yapıldığı söylüyor. Gözlüğün kafa hareketleriyle, dokunmatik ekranla ya da Siri üzerinden sesli kontrol edilebileceği ilk detaylar arasında yer alıyor. Kendi uygulama marketine sahip olacağı da belirtilen gözlük, şu an aktif olarak masada bulunuyor. Yazılım mühendislerinin test sürecinde HTC Vive VR başlığı kullandıkları da sızan detaylar arasında.