reklamı kapat

POPÜLER

Tesla model s model 3 model x

Türkiye’ye gelmeye hazırlanan Tesla’dan büyük elektrikli otomobil başarısı

Elektrikli otomobil pazarının yıldız ismi Tesla, üretim konusunda ciddi sorunlar yaşamasına rağmen önemli bir kilometre taşını geride bırakmayı başardı.

Bildiğiniz gibi şu an pazarda Model S, Model X ve Model 3 otomobilleriyle yer alan Elon Musk‘ın gözde şirketi Tesla, üretim konusunda önemli bir seviyeye ulaştı. Gelen son bilgilere göre şirket 300 bininci otomobilini banttan indirmeyi başardı. En son açıklanan değerlerde 286 binden fazla üretim yaptığı söylenen firma, görünüşe bakılırsa 300 bin seviyesini de gördü. Açıklandığı kadarıyla şimdiye kadar en çok şirketi öne çıkartan Model S (212 binden fazla üretimle) banttan indirildi. Onu 71 bin adet ile SUV Model X, 1.770 adetle de uygun fiyatlı yeni Model 3 izledi. Birçok açıdan dünyanın elektrikli otomobil lideri olan geçen Tesla, bunu hiçbir zaman üretime yansıtamadı. Ancak bu konuda yapılan ciddi çalışmalar ile süreç toparlanmaya başlamış görünüyor. Burada karşılaştırmak adına elektrikli otomobil pazarının önemli isimlerinden Nissan, geçen ay 300 bininci Leaf modelinin üretilerek satıldığını açıklamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu rakam Tesla için büyük başarı

Model ailesinin “büyük çaplı” seri üretimine 2013 yılında başlayan şirket, zaman içerisinde işleri oldukça büyüttü. Elbette henüz yılda milyonlarca otomobil üretip satan rakipleri kadar büyümeyen şirket, yine de bir pazarın oluşmasına neden oldu. Bu alanda yaptıklarıyla diğer firmalara örnek olan şirket, biliyorsunuz Türkiye’ye de aktif olarak gelmeye hazırlanıyor. Bu güzel gelişme hakkındaki detaylar ise burada yer alıyor. Biliyorsunuz şirket bu sıralar süper spor Roadster ile elektrikli kamyon Semi üzerinden de çalışmalar yapıyor.

İlginizi çekebilir