reklamı kapat

POPÜLER

EagleRay

Bir drone hem suyun altında yüzebilir hem de uçabilir mi? [Video]

Şimdiye kadar birçok drone modelinin haberini yaptık. Ancak hiçbiri sanıyoruz EagleRay kadar dikkat çekici olmadı. Karşınızda hem suyun altında yüzebilen hem de uçabilen drone.

Drone’lar günümüzde genelde özel bir amaç için tasarlanıyor. Yani bu ürünler ya uçması ya da su altında gitmesi için hazırlanıyor. İşte EagleRay bu iki amacı gerçek anlamda bir araya getiriyor. Kuzey Karolina Eyalet Üniversitesi tarafından geliştirilen drone, gördüğünüz üzere ufak bir uçak formunda. Buna rağmen suyun altında da gidebilen drone, ihtiyaç halinde suyun dışına fırlayarak uçmaya başlayabiliyor. Yani su ile hava dönüşümünü kendi başına yapabilen araç, gerçekten çok ilginç görünüyor. 150 cm kanat genişliğine 140 cm uzunluğa sahip olan ürün, özel pervane motoruyla iki koşulda da yol alabiliyor. Tahmin edebileceğiniz üzere su geçirmeyen drone, istenirse yüzeyde bir tekne gibi de gidebiliyor. Kanatları suyun üstünde kalmasına yardım oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
EagleRay
EagleRay
EagleRay

EagleRay araştırma faaliyetleri için harika

Drone özellikle okyanus ya da deniz araştırmaları için harika duruyor. Araştırma ekibine tek bir drone ile hem suyun altında hem de üstünde araştırma şansı veren ürün, uzun süredir geliştiriliyor. Şu haliyle dahi oldukça fonksiyonel olan drone, gerçekten oldukça kullanışlı bir seçenek ortaya koyuyor.

İlginizi çekebilir