reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3

Batacak denilen Tesla’dan önemli başarı

Elektrikli otomobil pazarının yıldız ismi Tesla, üretim konusunda ciddi sorunlar yaşamasına rağmen işleri yoluna koymak için çalışmaya devam ediyor. Bu çalışmalar da karşılığını veriyor gibi görünüyor.

Özellikle uygun fiyatlı yeni otomobil Model 3‘ün üretiminde sorunlar yaşayan Tesla, sonunda işleri yoluna koymuş görünüyor. Kısa süre önce bir açıklama yapan CEO Elon Musk, haftalık 2.000 Model 3 üretim seviyesini geçtiklerini belirtiyor. Model S, Model X ve Model 3’ten her hafta 4.000’den fazla ürettiğini açıklayan firma, geçtiğimiz yılı da üretim açısından ikiye katladıklarını belirtiyor. Yıl sonunda ise Musk geçtiğimiz yılı tam dörde katlayacaklarına inandığını belirtiyor. Özellikle Model 3 için büyük talep gören firma, artan seri üretimle nakit akışını da hızlandıracak gibi duruyor. Şirket ayrıca Elon Musk’ın 2018’in ilk çeyreği için koyduğu haftalık en az 2.500 Model 3 üretim seviyesini de rahatlıkla yakalayacak gibi bir izlenim çiziyor. Geçtiğimiz yılın sonunda paylaşılan resmi verilere göre şimdiye kadar en çok Model S (212 binden fazla üretimle) banttan indirildi. Onu 71 bin adet ile SUV Model X, 1.770 adetle de uygun fiyatlı yeni Model 3 izledi. 

Tesla batmıyor

Son dönemde çıkan haberlerin aksine şirket batmıyor. Elon Musk’ın 1 Nisan kapsamında dalgasını dahi geçtiği bu durum, belirli kanallar tarafından çok abartılıyor. Sürekli olarak yeni yatırımlar yapan ve fabrika sahalarını büyütmeye çalışan firma, şu an maddi olarak kendisini zorlayacak geleceği hazırlanıyor. Biliyorsunuz büyük isimler katılmasıyla zorlu bir elektrikli otomobil mücadelesi sektörü bekliyor.

İlginizi çekebilir

En uygun fiyatlı Tesla