reklamı kapat

POPÜLER

Tesla

Tesla’dan “tuvalet kağıdına” kadar giden kemer sıkma politikası

Elektrikli otomobil dünyasının bir numaralı isimlerinden Tesla, maddi olarak sorunlar yaşıyor. Geleceği biraz karanlık olan firma, çok ciddi bir kemer sıkma politikası uyguluyor.

Elon Musk‘ın kurduğu ve başında durmaya devam ettiği Tesla, hatırlarsınız son çeyrekte çok büyük bir zarar açıkladı. Geçtiğimiz ay 2019 ilk çeyrek sonuçlarını paylaşan firma, üç aylık dönemde tam 702 milyon dolar zarar etti. Bu zarar gerçekten çok büyük görünüyor ve durumu düzeltmek adına kemer sıkma politikası uygulanıyor. Electrek’te yer alan habere göre bu politika en temel ihtiyaçlara kadar uzanıyor. Birçok Tesla merkezinde ofis eşyası ve tuvalet kağıdı alımının kesildiği belirtiliyor. Bu yerlerdeki çalışanların tuvalet kağıtlarını evden getirdiği söylenirken, çalışanların telefon planlarında dahi değişiklikler yapıldığı yönünde bilgiler veriliyor. Zorunlu olmayan tüm giderleri kısan firma, yaşanan zararı tersine döndürmek ya da en azından ciddi olarak azaltmak istiyor. Peki Tesla kısa zamanda batar mı? Bu şimdilik çok olası değil. Firmanın halen aktif olarak devam fabrika inşaatları bulunuyor. Çin’de büyük bir fabrika kuran, aynı zamanda bir Almanya fabrikasının da planlarını yapan Tesla, yine de daha çok Model serisi araç satmaya ve para kazanmaya ihtiyaç duruyor. Elon Musk bunu yapabileceklerine ve işleri yoluna sokabileceklerine inanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla, Apple tarafından satın alınabilir

Son günlerde bu konuda bazı dedikodular dolanıyor. Teknoloji devi Apple son yıllarda otomobil tarafına büyük önem veriyor. Kendi otonom otomobil sistemini geliştiren şirketin, 2013 yılında Tesla’yı satın almak için bir teklifte bulunduğu dahi söyleniyor. Elinde Tesla’yı alacak kadar bulunan Apple, şimdilik bu konularda sessiz kalıyor.

İlginizi Çekebilir

Model 3 nasıl üretiliyor?