reklamı kapat

POPÜLER

tesla roadster

Kapı kolu olmayan yeni Tesla Roadster’ın kapıları nasıl açılıyor? [Video]

Satışa çıkması merakla beklenen süper elektrikli otomobil Tesla Roadster, standart kapı kollarına sahip değil. Peki bu aracın kapıları nasıl açılıyor?

Elektrikli otomobil pazarının en çok arzulanan modellerinden yeni Tesla Roadster, gerçekten heyecan yaratan nadir otomobiller arasında başı çekiyor. Halen bazı detayları gizemini koruyan otomobilin, artık kapıları nasıl açılacak biliniyor. Yukarıda da dediğimiz gibi modelde diğer Model serisi araçlar gibi bir kapı kolu yer almıyor. Firma bunun yerine aracın orta sütununa bir dokunmatik yüzey yerleştirmiş. Bu yüzeyde aşağıda doğru yapılacak bir kaydırma ile kapılar açılabiliyor. Arabanın dışı kirli olduğu zaman sıkıntı yaratacak bu detay, buna rağmen oldukça “fütüristik” görünüyor. Bu arada kapı açma detayını netleştiren yukarıdaki videoda aracın içi de bir kez daha karşımıza çıkıyor. Tüm kontrol mekanizmaları merkezdeki büyük ekranda toplanan Tesla Roadster, burada özellikle direksiyonu ile dikkatleri üzerine çekiyor. İçin gerçekten oldukça sade olan aracın, arka yaşam alanı da kısa şekilde gösteriliyor.

tesla roadster
tesla roadster
tesla roadster
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Roadster gerçekten inanılmaz bir performansa sahip

Kısaca hatırlamak gerekirse süler elektrikli otomobil 0’dan 100 km/s hıza 1,9 saniyede çıkabiliyor. Üç motor üzerine kurulan ve dört çeker olduğu açıklanan araç, 400 km/s hız yapabiliyor ve  1.000 km menzil sunuyor. 200 kWh bataryaya sahip olan Roadster, sunduğu 10.000 Nm tork değeriyle nefesleri kesiyor. Aracın tam 250 bin dolara satılacağı belirtiliyor.

İlgili Video