reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi
Xiaomi
Xiaomi

Xiaomi’den gelecek telefonları için yeni çalışmalar: Tersine çentik, üçlü ön kamera

Akıllı telefon tarafında dikkat çeken firmalardan Xiaomi, gelecek için de çalışmaya devam ediyor. Her ay ilginç tasarımlar ortaya çıkıyor.

Türkiye’de resmi olarak bulunan Xiaomi, telefon sektörünü dönüştüren firmalar arasında yer alıyor. Uygun fiyata güçlü ve kalite modellerin satılabileceğini gösteren dev isim, elbette gelecek için de çalışıyor. Ancak firmanın gelecek hayallerinin çoğu oldukça garip şekilde karşımıza çıkıyor. Hatırlarsınız geçen ay firmanın çentiği altında yer alan bir telefonu ortaya çıkmış ve çok konuşulmuştu. Şimdi ise çentiği üstte yer alan yeni patent çizimleri göründü. Bu durumda şaşılacak ne var diyebilirsiniz ancak üstte yer alan çentik mevcut modeller gibi ekranın içinde değil dışında yer alıyor. Evet çentiği telefonların üstüne çıkarmayı planlayan firma, aşağıda da görebileceğiniz üzere gerçekten çok çirkin görünen planlar yapıyor. Firmanın bir başka patentinde ise daha düzgün bir tasarım bizleri karşılıyor. Mi Mix 3 gibi kızaklı olan bu tasarımda dikkat çeken detay ise üç adet ön kameranın olması. Bu konuda LG’nin de çalışmalar yaptığı biliniyor. Arka kameralar gibi ön kameraların da sayısı gittikçe artacak gibi duruyor.

Xiaomi
Xiaomi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi başka tasarımlar üzerinde de çalışıyor

Yine geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan bir patent, dört kenarından kavisli bir akıllı telefon modeli karşımıza çıkarmıştı. Ancak elbette yukarıdakiler de dahil olarak bu tasarımların yüzde 100 gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceği bilinmiyor. Şimdiye kadar güzel tasarımlar ile karşımıza çıkan firma, pazarda yeni şeyleri deneme konusunda en rahat isimler arasında yer alıyor. Firma bir katlanabilir telefon modeli üzerinde de aktif olarak çalışıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın son dönemde çok konuşulan modeli Redmi Note 7