reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi 6 Pro
Xiaomi Redmi 6 Pro
Xiaomi Redmi 6 Pro
Xiaomi Redmi 6 Pro
Xiaomi Redmi 6 Pro
Xiaomi Redmi 6 Pro
Xiaomi Redmi 6 Pro

Xiaomi Redmi 6 Pro’nun çentiği için güzel haber

23 Haziran 2018

Redmi 6 ve Redmi 6A‘dan hemen sonra gündemimize gelen Xiaomi Redmi 6 Pro, yakın zamanda lanse ediliyor. Bir ekran çentiğiyle gelen model, neyse ki bu istenmeyen detay için bünyesinde güzel bir özellik taşıyor.

Xiaomi Redmi 6 Pro, yayımlanan resmi görsellerde açıkça göründüğü üzere bir ekran çentiğine sahip. Ancak bugün ortaya çıktığı kadarıyla kişiler bu çentiği yazılımsal olarak kapatabilecek. Nokia X6’ya daha sonra eklenen bu seçeneği en baştan sunan firma, çentik sevmeyenleri mutlu edecek gibi duruyor. Biliyorsunuz bu seçenek telefonun üstüne yazılımsal bir çentik ekliyor. Böyle olunca çentik görünmüyor. Merak beklenen modeller arasından yer alan Xiaomi Redmi 6 Pro, tam olarak 5,84 inç 2280×1080 piksel ekran üzerine kuruluyor. Gücünü Snapdragon 625 işlemciden alan model, söylendiği kadarıyla üç farklı versiyon halinde karşımıza çıkıyor. Bunların 16 GB + 2 GB RAM, 32 GB + 3 GB RAM ve 64 GB + 4 GB RAM kombinasyonları olduğu biliniyor. 4.000 mAh gibi büyük bir pille hazırlanan telefon, 18W hızlı şarj özelliğini de beraberinde getiriyor. MicroSD hafıza kartı yuvası unutulmayan model, parmak izi sensörünü arkasında taşıyor. Arkasında aynı zamanda çiftli kamera sistemi de yer alıyor. Burada 12 + 5 megapiksel kameralar karşımıza çıkarken, ön tarafta ise 5 megapiksel kamera bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Redmi 6 Pro ne zaman tanıtılacak?

Resmi olarak açıklandığı üzere telefon 25 Haziran tarihinde tanıtılıyor. Bu tarihte yeni tablet Mi Pad 4 de geliyor. 2018’e gerçekten çok hızlı başlayan firma, her alanda ve kategoride elini güçlendirmeye devam ediyor.

İlgili Video

Şirketin Türkiye’de satışa çıkan yeni akıllı bilekliği