reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold

Katlanabilir ekranlı telefonların geleceği nasıl olacak?

Samsung Galaxy Fold’un çıkışının ertelenmesi Huawei Mate X’in çıkışının ertelenip ertelenmeyeceğini akıllara getirdi. Bilindiği üzere Samsung, Galaxy Fold sebebiyle zor günler geçiriyor.

“Ekrandaki rapor edilen konuların incelenmesinden elde edilen ilk bulgular, sorunun menteşenin açıkta kalan üst ve alt kısımlarının maruz kaldığı darbe ile ilişkili olabileceğini göstermişti. Cihazın içinde bulunan maddelerin de ekran performansını etkilediği bir durum tespit edilmişti. Samsung, bu kararın ardından Galaxy Fold’un çıkışını ileri bir tarihe ertelemişti. Huawei‘nin de merakla beklenen telefonu Mate X teknoloji tutkunları tarafından dört gözle bekleniyor. Katlanabilir ekranlı telefonlar hakkında teknoloji dünyasında soru işaretleri varken Huawei Mate X’in bir gecikme yaşamadan haziran ayında piyasaya sürüleceği belirtilmişti. Samsung’un ekran problemiyle karşı karşıya kalması kullanıcıları da doğal olarak endişelendiriyor. Katlanabilir ekran teknolojisi çok yeni bir teknolojisi olduğu için bu tarz sorunların yaşanma olasılığı bulunuyor. Samsung katlanabilir ekranla ilgili talihsiz bir olay yaşasa da hem Samsung hem de Huawei katlanabilir ekranlı telefonların geleceğine umutla bakıyor. Hem telefon hem de tablet olarak kullanılabilen cihazların şu andaki en büyük engeli yüksek fiyatları. 2 bin dolar seviyesindeki telefonların satış fiyatlarının düşmesi durumunda katlanabilir ekranlı telefonların çok daha fazla kitleye ulaşacağını söyleyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir ekranlı Galaxy Fold ve Huawei Mate X Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak?

Mayıs ayında Türkiye’de satışa sunulmasını beklediğimiz Galaxy Fold’un haziran ayında piyasaya sunulacağı iddia ediliyor. Mate X’in de haziran veya temmuz ayında Türkiye’de piyasaya sürülme ihtimali bulunuyor. Huawei ve Samsung’un ardından Apple’ın da katlanabilir ekran teknolojili telefon hazırlığı içinde olduğunu belirtelim. Katlanabilir ekran teknolojisine sahip Apple imzalı telefonun 2020 veya 2021 yılında satışa sunulacağı iddia ediliyor.

İlgili Video

Galaxy Fold’un tanıtım videosu