reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame filminin rekor zinciri çoktan başladı

Avengers Endgame filmi daha vizyona girmedi ancak daha şimdiden rekor kırmaya başladı. Marvel stüdyolarını memnun edecek ilk gelişme Çin’den geldi.

On yaşındaki Marvel Sinematik Evreni senelerdir inşa edilen büyük hikayeyi Avengers Endgame ile sonlandırmaya hazırlanıyor. Bu filmle birlikte yeni başlangıçlar yapılacak. Marvel çizgi romanlarından farklı karakterlerin beyaz perdeye aktarılması için fırsat yaratılacak. Fakat hepsinden önemlisi Avengers Infinity War‘un finalinin ardından Endgame’i tam bir senedir, büyük bir heyecanla bekliyorduk. Marvel’ın başarılı tanıtım çalışmalarıyla birlikte film son yılların en merak edilen yapımı halini aldı. Dolayısıyla Avengers Endgame’in gişede rekor üstüne rekor kıracağına şüphemiz yok.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Hollywood Reporter‘ın haberine göre Endgame rekorlar zincirine Çin’le birlikte başladı. Filmin sadece gece yarısı gösterimlerinden 20 milyon dolar kazandığı ifade ediliyor. Hafta sonuna kadar bu rakamın 270 milyon dolara ulaşması bekleniyor. Bu hesaplama doğrultusunda Avengers Endgame’in sadece Çin’den elde edeceğiz gişe hasılatının 450 milyon dolar olacağı görülüyor.

Öte yandan Avengers Endgame’in dünya genelindeki toplam kazancının 2 milyar doları aşması bekleniyor. Asıl merak edilen Marvel’ın Avatar‘ın büyük rekorunu kırıp kıramayacağı. James Cameron’un yönettiği film gişede kaldığı süre boyunca 2.7 milyar dolar gişe hasılatı elde edip Titanic’i tahtından etmişti. Bu rekor yeniden kırılacak mı, öğrenebilmek için ise bir süre daha sabretmemiz gerekecek.

İlginizi çekebilir

Son Avengers Endgame tanıtımı