reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3
Tesla Model 3
Tesla Model 3
Tesla Model 3
Tesla Model 3

Orijinal Tesla Model 3

Tesla Model 3

Orijinal Tesla Model 3

Orijinal Tesla Model 3

Tesla baş tasarımcısının ince dokunuşlarla farklılaşan göz alıcı Model 3’ü

Tesla‘nın üretim sorunlarını aşmak için büyük çaba verdiği en uygun fiyatlı otomobili Model 3, etkileyici bir tasarıma sahip. Özellikle kırmızı rengiyle çok dikkat çeken araç, hemen herkes tarafından beğeniliyor. Bu aracı tasarlayan şirketin baş tasarımcısı ise kendi modelini çok daha göz alıcı getirmeyi başarmış görünüyor.

Tasarım kişiden kişiye göre değişiyor ve herkes için de orta yolu bulmak çok kolay olmuyor. Ancak Tesla‘nın baş tasarımcısı Franz von Holzhausen, bizce bunu Model 3 ile sağlamış bir isim. Model S’in çizgilerini yeni modele çok daha güzel şekilde aktaran, yeni Roadster ile ise çıtayı göklere çıkartan Holzhausen, herkezden farklı bir Model 3‘e sahip. Kısa süre önce şirketin Los Angeles merkezli bir tesisinde görülen otomobil, başlıkta da belirttiğimiz gibi ince ancak etkili değişikliklere sahip. İlk olarak otomobilin kapı kolları dikkat çekiyor. Orijinalde krom kaplı olan kapı kolları, Holzhausen’ın versiyonunda gövde ile aynı kırmızı renge sahip. Bu sayede daha bütünsel bir yapı kuran ünlü tasarımcı, krom pencere çıtalarını da ortadan kaldırmış görünüyor. Bunun yerine siyah çıtalar kullanan ve bunu koyu cam filmleriyle destekleyen isim, arkaya da ufak bir karbon fiber rüzgarlık eklemiş. Ufak orijinal çıkıntının üzerine koyulan bu detay, kırmızı ile harika bir kontrast oluşturmuş. Koyu renkli jantların da uyum sağladığı bu yapı, arkada ilginç bir detaya sahip. Normalde otomobilin arkasında şirketin “T” şeklindeki logusu yer alıyor. Franz von Holzhausen bunu harfler arasında geniş boşlukların olduğu bir Tesla yazısıyla değiştirmiş görünüyor. Bu da bize göre aracı oldukça farklı kılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Tesla Model 3

Orijinal Tesla Model 3

Tesla Model 3

Orijinal Tesla Model 3

Orijinal Tesla Model 3

Teknik detaylarıyla Tesla Model 3

Otomobil, 0’dan 100 km/s hıza 5.5 saniye seviyesinde çıkıyor. Model S ve Model X’den farklı olarak kokpitinde yatay konumlandırılmış 15 inç ekran taşıyan otomobil, beş kişiyi rahatlıkla taşıyabiliyor. Şirketin gelişmiş otomatik pilot özelliğine de sahip olan Model 3, sadeleştirilmiş iç mekanıyla çok iyi bir görüş açısı veriyor. EPA verilerine göre otomobil, 35 bin dolarlık versiyonla 354 km yol, 44 bin dolarlık modeliyle ise 498 km yol yapabiliyor.

İlgili Video

Karşınızda aracın tanıtım videosu