reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Apple

Tesla tasarım sorumlusundan Apple ürünlerine eleştiri: “Hep aynı”

Tesla tasarım sorumlusu Franz von Holzhausen, bugün Apple ürünlerine yaptığı beklenmedik eleştiri ile gündemde.

2008 yılından bu yana Tesla bünyesinde olan tasarımdan sorumlu bir numaralı isim Franz von Holzhausen, Model S, Model 3, Model X, yeni Roadster ve Cybertruck gibi araçların arkasında yer alıyor. Cybertruck tasarımı ile çok eleştiri alan ve Tesla’dan önce Mazda firmasında tasarım sorumlusu olan Franz von Holzhausen, bugün Apple tarafına yaptığı eleştiri ile ses getirdi. Spike Feresten ile podcast yapan tasarımcı, Apple ürünlerinin artık dört gözle bekleyecek bir yanının olmadığını düşündüğünü belirtti.

Yeni ürünlerin sürekli olarak ufak değişiklikler ile birbirine benzer şekilde geldiğini aktaran Holzhausen, Apple’ın yaptığı ürünlerden ilham alamadığını da aktardı. Bir Apple Watch kullanıcısı olduğunu ancak ürünü sadece egzersiz özellikleri için taktığını aktaran tasarımcı, Apple’ın tasarımda daha yenilikçi olması gerektiğini söyledi.

Bu eleştirilere katılanlar kadar katılmayanlar oldu. Örneğin Tesla Model serisi araçların da tasarımı uzun yıllardır aynılar. Sadece ufak değişiklikler ile araçlar yenileniyor. Cybertruck zaten birçok kişi için bir “felaket” durumunda.

Franz von Holzhausen çok iyi bir otomobil tasarımcısı ancak tasarımı her zaman merkeze koyan Apple gibi bir elektronik şirketine yönelik eleştiricisi biraz garip karşılanıyor.

Yakında Türkiye’de resmi olarak operasyona başlayacak Tesla, ilerleyen yıllarda otomobil pazarında Apple ile de rekabet edecek gibi görünüyor. Gelen bilgilere göre Apple şu an çok ciddi şekilde bir elektrik otomobil satışa sunmak için çalışıyor.

İlginizi Çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı