reklamı kapat

POPÜLER

Tesla

Tesla’nın Türkiye planları nihayet netleşti

Bir yıl içerisinde Türkiye pazarına giriş yapmayı planlayan Tesla, gelen bilgilere göre İstanbul’da kendisine yer bakmaya başladı bile.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Falcon Heavy uçuşunda uzaya bir modeli giden ilk otomobil markası olan Tesla, takdir edileceği üzere çıtayı fantastik noktalara çıkarttı. Uzay ve yörünge gibi çılgın konuların dışında Model 3‘ün teslimatlarıyla meşgul olan şirketin, Türkiye pazarına girişi için uzun bir süredir beklenti mevcut. Geçtiğimiz yıllarda pek çok kez Supercharger ağının kurulumu ile gündeme gelmesine rağmen henüz konuyla ilgili bir adım atmayan Tesla, 2017’nin son günlerinde konuyla tekrar gündeme gelmişti. Türkiye’de kurmak istediği istasyonlar için Gersan Elektrik ile ortak çalışmalar yürüten şirketin istasyonlarını Ankara, İstanbul, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Hendek, İzmir ve Konya’ya açmayı planladığı ortaya çıkmıştı. Bu gelişmenin kısa süre sonrasında ise merakla beklenen showroom ve servis ağı adımı atılacak gibi gözüküyor.

Hazırlıklar başladı

Vatan Gazetesi’nden Mete Tansu’nun haberinde yer verdiği detaylara göre Türkiye yapılanmasını ilk adımda servis ağı ile başlatacak olan Tesla, hemen ardından ilk showroomunu açmak istiyor. Üstelik tüm bu planların başlaması için de çok fazla beklememiz gerekmeyecek. Eğer her şey planlandığı gibi giderse Tesla’nın Avrupa merkezi Hollanda, İstanbul’un Anadolu yakasında arayışı içerisinde olduğu servis alanını bulup 6 ay içinde hizmete açacak. Serviste ayrıca tanıtım amaçlı olarak birkaç aracın da sergileneceği söylenirken, Tesla’nın 2019’da da Zorlu Center‘da satış ofisini açacak. Türkiye’de ilk olarak 35.000 dolarlık başlangıç fiyatıyla en ucuz otomobili konumunda olan Model 3’ü satmayı planlayan markanın, ilerleyen vadelerde diğer araçlarını da getirmesi bekleniyor.

İlginizi çekebilir