reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3
Tesla Model 3
Tesla Model 3
Tesla Model 3
Tesla Model 3
Tesla Model 3

Tesla’nın yapmadığını modifiye firması yaptı: Karşınızda “mat siyah” Model 3

Tesla için en önemli otomobil konumunda bulunan Model 3, özel bir şirket tarafından en çok istenilen versiyonlardan “mat siyah” hale getirildi.

Tesla, Model 3’ü ilk tanıttığında prototipler arasında mat siyah bir versiyon vardı. Ancak üretim sorunlarını çözmek adına bunu iptal eden şirket, bu açıdan birçok kişiyi ümüştü. Bu noktada kullanıcıların imdadına ise TSportline firması yetişti. Şirketin otomobilleri için özel modifiyeler yapan sayılı isimlerden firma, son çalışmasında Model 3‘ü tamamen mat siyah hale getirdi. Tüm krom detaylardan arındırılan ve her açıdan simsiyah hale getirilen araç, bu şekilde Batman‘in bir otomobili gibi görünüyor. Otomobile ekledikleri 20 inç jant ile sınırları zorlayan firma, gerçekten harika bir çalışmaya imza atmış görünüyor.

Yeri gelmişken Tesla‘nın Model 3 için yaptığı bir açıklamaya da yer vermekte fayda var. Şirket, geçtiğimiz gün eski çalışanların ortaya attığı “Model 3’ün bataryaları alev alabilir” haberlerine resmi bir açıklama yaptı. Bunları yanlış bilgiler ışığında yapılmış gerçeklikten kopuk açıklamalar olarak nitelendiren şirket, güvenlik konusunda endişe edilmemesini belirtti. Altı aylık üretim sürecinde batarya yanma sorunu yaşamadığını belirten şirket, aracını Model S ve Model X ile beraber en güvenli otomobillerden birisi olarak nitelendirdi.

Teknik detaylarıyla Tesla Model 3

Tasarımı oldukça beğenilen Model 3, 0’dan 100 km/s hıza 5.5 saniye seviyesinde çıkıyor. Model S ve Model X’den farklı olarak kokpitinde yatay konumlandırılmış 15 inç ekran taşıyan otomobil, beş kişiyi rahatlıkla taşıyabiliyor. Şirketin gelişmiş otomatik pilot özelliğine de sahip olan Model 3, sadeleştirilmiş iç mekanıyla çok iyi bir görüş açısı veriyor. EPA verilerine göre otomobil, 35 bin dolarlık normal versiyonla 354 km yol, 44 bin dolarlık en üst modeliyle ise 498 km yol yapabiliyor.

İlgili video