reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk The Boring Company

Elon Musk, alev silahıyla ne kadar kazandı?

Dün en son kurduğu şirket The Boring Company‘den çıkan alev silahını satışa sunan Elon Musk, “kesinlikle almayın” dediği bu ilginç ürünüyle durdurulamıyor.

Büyük şehirlerin trafik kargaşasına çözmek istediği şirketi The Boring Company ile 50 bin şapka satan Musk, bu hedefe ulaşınca söz verdiği alev silahını da satışa sundu. Pazar günü resmi olarak elde edilebilir hale gelen ürün, tam 500 dolar fiyat etiketine sahip olmasına rağmen acayip hızlı satılıyor. Silahtan 20 bin adet üretildiği belirten CEO, şu an 8 bin adet satış seviyesini geride bırakmış durumda. Yani hiçbir amacı ve anlamı bulunmayan bu üründen tam 4 milyon dolar gelir kazanan Musk, sanıyoruz şu an dünyanın en kolay gelir elde eden isimleri arasında yer alıyor. Bir airsoft silahının alev çıkartabilecek şekilde modifiye edilmiş hali olduğu belirtilen silahın, satın alanlara nisan ayında gönderilmesi bekleniyor. Yasal limitler gereği çıkarttığı alev oldukça kısıtlı olan silah, güldüren zombi muhabbetlerinin de ortasında bulunuyor.

The Boring Company’nin esas amacı ne?

Şirketin kuracağı sistem ile LAX ile şehir merkezi arasındaki otomobil trafiğini hiç olmadığı kadarı hızlı hale getirmek isteyen Elon Musk, projesini ilerleyen süreçte diğer bölgelere taşımayı hedefliyor. Bu çılgın proje, otomobilleri tünel içerisinde saatte 200 km hızla çıkartacak bir altyapı üzerine kuruluyor. Konu hakkında hazırlanan ilk haritanın detayları ise burada yer alıyor. Şu sıralar daha çok alev silahına kafa yoran ünlü girişimci, 6 Şubat tarihinde dünyanın en güçlü roketini de ateşlemeye hazırlanıyor. Ancak Musk buna rağmen boş vakit bulmayı başarıyor.