reklamı kapat

POPÜLER

elon musk

Elon Musk’tan güldüren zombi açıklaması

Elon Musk‘ın alev silahını nihayet tanıtması ve ardından da satışa sunması internetin azılı komplo teoricilerini de uyandırdı. “Kesin bir zombi saldırısı planlıyor” iddialarına ise Musk aynı mizahla cevap verdi.

Elon Musk, şirketlerinden biri olan Boring Company ile hayli ilginç bir ürünü satışa sundu. Bir alev silahı tanıtan Musk, Instagram üzerinden eğlenceli bir video paylaşarak “Bunu sakın yapmayın. Ayrıca alev silahının çok kötü bir fikir olduğunu da söylemeliyim. Kesinlikle satın almayın. Tabii eğlenceyi sevmiyorsanız.” notunu düşmüştü. Çok eğlendiği her halinden belli olan Musk ise internette bambaşka bir tartışmanın kapılarını araladı. Bunun arkasında ise attığı bir başka tweet yer alıyor. “Zombi saldırısı olduğunda bir alev silahı aldığınıza mutlu olacaksınız.” diyen Musk, işe yaramazsa para iadesi yapacağını da iddia etmişti. Musk’ın bu “şakacı” yaklaşımı ise elbette internette bir fırtına gibi esti.

“Elon Musk zombi saldırısı planlıyor”

Musk’ın alev silahına duyulan ihtiyacı artırmak için bir zombi saldırısı planladığına ilişkin teoriler havada uçuşurken Musk bu iddiaları Twitter üzerinden yalanladı. “Alev silahına duyulan ihtiyacın artması için bir zombi saldırısı planladığıma ilişkin dedikodular tamamen yalan.” diyen Musk, ikinci bir tweet’le de absürt bir açıklamada bulundu.

Sözde zombi saldırısı için milyonlarca zombiye ihtiyaç var. O kadar fazla zombiyi üretecek bir fabrika nereden bulayım?” diyen Musk akıllara “Acaba daha önce hiç zombi filmi izledi mi?” sorusunu da getirdi. Zira zombi saldırıları tam olarak onun aklındaki gibi işlemiyor. Ancak burada Musk’ın kastettiği “zombiye dönüşmüş yapay zekalı robotlar”sa bilemeyeceğiz tabii ki.