reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk alev silahı

Elon Musk, alev silahı ve akıllara durgunluk veren 10 milyon dolar!

The Boring Company‘den çıkan alev silahını 28 Ocak tarihinde satışa çıkartan CEO Elon Musk, “kesinlikle almayın” dediği bu ilginç ürünün stoklarını temizledi

Daha önce de belirttiğimiz üzere büyük şehirlerin trafik kargaşasına çözmek istediği şirketi The Boring Company ile 50 bin şapka satan Musk, bu hedefe ulaşınca söz verdiği alev silahını da satışa sunmuştu. Pazar günü resmi olarak elde edilebilir hale gelen ürün, 500 dolarlık yüksek fiyatına rağmen bugün itibariyle stokları eritti. 20 bin adet üretilen ve hepsi satılan silah, şirkete tam 10 milyon dolar para kazandırdı. Yasal limitler gereği çıkarttığı alev oldukça kısıtlı olan silah, hiçbir pratik amacı olmamasına rağmen inanılmaz bir satış performansı ortaya koydu. İnsanlar ile ilişkisi ve koyduğu hedeflerle kendisine büyük bir hayran kitlesi yaratan Musk, ürünün bir airsoft silahının alev çıkartabilecek şekilde modifiye edilmiş hali olduğunu belirtiyor. Silahın satın alanlara ise nisan ayında gönderileceğini belirtiyor.

Elon Musk The Boring Company’i niye kurdu?

Şirketin kuracağı sistem ile LAX ile şehir merkezi arasındaki otomobil trafiğini hiç olmadığı kadarı hızlı hale getirmek isteyen Elon Musk, projesini ilerleyen süreçte diğer bölgelere taşımayı hedefliyor. Bu çılgın proje, otomobilleri tünel içerisinde saatte 200 km hızla çıkartacak bir altyapı üzerine kuruluyor. Konu hakkında hazırlanan ilk haritanın detayları ise burada yer alıyor. Bu arada alev silahının yasaklanması için de Amerika Birleşik Devletleri’nde bazı adımlar bulunuyor. Musk’ın kurduğu şirketin ana amacıyla alakasız ve tehlikeli işler yapması bazılarının hoşuna gitmiyor.