reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck için parlak siyah bir versiyon görüntülendi [Video]

Tesla Cybertruck için parlak siyah bir versiyon görüntülendi. Araç yapılan yorumlara göre bu renkte çok daha iyi görünüyor.

Hemen aşağıdaki videoda görebileceğiniz parlak siyah gövdeli Tesla Cybertruck, aracın köşeli hatlarını biraz daha gizlediği için daha çok beğenildi. Lansman ya da ana rengi gri olan araç, yüksek ihtimalle satın alan çoğu kişi tarafından vakit geçirmeden mat ya da parlak siyah kaplama ile güncellenecektir. Araç bundan önce ise “yüzme” konusunda gündeme gelmişti. Tesla Cybertruck, birçok elektrikli otomobil modeli gibi acil durumlarda bir süre için rahatlıkla su üstüne kalabiliyor. Ancak Tesla daha fazlasını istiyor, bu konuda atılacak adımı şirket CEO’su Elon Musk şöyle açıklıyor: Cybertruck’ın bir tekne gibi en az 100 metre suda ilerlemesini sağlayan bir mod paketi sunacağız. Bunun için kabin kapı contalarını daha iyileriyle değiştirmek büyük oranda yeterli olacak.”  Bu modun ne zaman ya da kaça satılacağı henüz tam olarak bilinmiyor, Cybertruck için “yüzebilecek” detayı gerçekten çok uzun zamandır gündemde yer alıyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tasarımı halen tartışma yaratan Tesla Cybertruck için bunlardan önce ise ilk yıl satış engelinin yeniden getirilmesi ses getirmişti. Tesla Cybertruck geçtiğimiz ay garip bir satış gelişmesi ile gündeme gelmiş, ilginç bir adım atılarak aracı alanların ilk yıl satması bir bakıma yasaklanmıştı. Satış sözleşmesine, “Aracınızı teslim tarihini takip eden ilk yıl içinde satmayacağınızı veya başka bir şekilde satmaya teşebbüs etmeyeceğinizi kabul ediyorsunuz” maddesi eklenen Cybertruck, bu açıdan ilk aşamada büyük bir karaborsanın merkezinde kalmayacak gibi görünüyordu.

Aracın satış sözleşmesine, “Tesla aracın mülkiyetinin devrini önlemek için ihtiyati tedbir isteyebilir veya sizden 50 bin dolar tutarında tazminat talep edebilir. Tesla ayrıca size gelecekte herhangi bir araç satmayı yasaklayabilir” maddesini de ekleyen şirket, gerçekten haklı bir nedenle satmak isteyenlerden ise Cybertruck’ı kendisinin geri alacağını belirtmişti. Ancak satış sözleşmesine eklenen tüm bu maddeler yapılan bir güncelleme ile çıkarılmıştı. Geçtiğimiz hafta ortaya çıktığı kadarıyla benzer maddeler tekrardan geriye getirildi ve bu sayede karaborsacılara yönelik bir engelin uygulanacağı netlik kazanmış oldu.

Tesla Cybertruck haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Franky Zapata’dan yeni hava aracı