reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series S

GTA 6’yı çalıştıracak Xbox Series S için yeni A101 avantajı [Ocak 2024]

 - Güncelleme: 02 Ocak 2024 21:09

Xbox Series S oyun konsolu için yeni A101 fırsatından söz edelim. Önümüzdeki yıl satışa sunulması beklenen GTA 6’yı çalıştıracağı açıklanan konsol A101’in online sayfası üzerinden temin edilebiliyor.

Konsol bünyesinde barındırdığı işlemciyle güçlü bir performans vadediyor. Konsolda yer alan işlemci Series X’teki gibi 4K oyunculuğa odaklanmasa da çoğu kullanıcının beklentisini karşılıyor.. Full HD çözünürlüklü oyunlara odaklanan konsolda 4 teraflopluk bir işlemci yer alıyor. Series X’te 12 teraflop gücünde bir GPU bulunuyor. 10 GB GDDR6 RAM ile gelen ancak oyun geliştiricilere 7,5 GB RAM alanı veren konsol, direkt olarak 1440p oyunculuğu hedefliyor ve 512 GB SSD kullanılıyor. Series X’te 1 TB’lık SSD yer alıyor. Konsolda Ray Tracing desteği de mevcut. Series S, Xbox One X’ten CPU tarafında 4 kat, GPU tarafında ise 3 kat daha güçlü bir seçenek oluşturuyor. 120 FPS desteği de sunan konsol fiziksel oyun disklerini ise çalıştırmıyor. Kullanıcılar oyunları internet üzerinden indirebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox Series S konsolun A101’deki kampanyalı fiyatı ne kadar?

Oyun disklerini fiziksel olarak satın almak istiyorsanız Xbox Series X’e göz atmalısınız. A101’in online sayfası üzerinden temin edilebilen cihazın indirimli fiyatı ise 14.999 TL.  Microsoft’un en güçlü oyun konsolu Series X ise şu anda piyasada yaklaşık 20 bin TL‘ye satılıyor.

İlginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın