reklamı kapat

POPÜLER

game of thrones

George R.R. Martin’in Game of Thrones pişmanlığı

Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin 6. kitabı olan Winds of Winter‘ı yazmaya devam eden George R.R. Martin, Game of Thrones dizisiyle ilgili büyük pişmanlığını açıkladı.

HBO’nun popüler dizisi Game of Thrones her ne kadar George R.R. Martin’in Buz ve Ateşin Şarkısı serisinden uyarlama olsa da bildiğiniz gibi kitaplar tamamlanmadığı için dizi kendi yolunu izlemeye başladı. Son iki sezondur kitaplardan tamamen kopan dizi, büyük değişikliklerle hikayede farklılıklar yarattı. Senaristler daha önce bu konuda açıklama yapmış ve Martin’in sonunu izleyiciye sunacaklarını ancak sona giden yolda kendi hikayelerini izleyeceklerini kaydetmişlerdi. Ancak yapılan değişikliklerden biri hem izleyicilerin hem de Martin’in içinde ukde bırakmış gibi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Catelyn Stark pişmanlığı

Kitabı okuyan okuyucular Red Wedding’den sonra çok önemli bir olayın gerçekleşmesini bekledi. O da Catelyn Stark‘ın Kızıl Rahip tarafından diriltilmesi. Dirildikten sonra intikam ateşiyle yanıp tutuşan soğuk kanlı bir katile dönüşen Catelyn’e dizide ise yer verilmedi. Esquire’nin Çin’de yayınlanan sayısına röportaj veren Martin bu konuda açıklamalarda bulunuyor. CNET‘in çevirdiği röportajda Martin “Catelyn kitaplar için çok önemli bir karakter. Dizide olmasını en çok istediğim karakterlerden biriydi.” diyor. Beşinci kitapta çok önemli bir yerde hikayesi duraksayan Catelyn’in 6. kitapta ciddi bir rolü olacağı ise aşikar. Ancak son sezonu yayınlamak için hazırlanan dizide Catelyn Stark’ı artık ne yazık ki göreceğimizi sanmıyoruz. Geçmişte de senaristler Catelyn’i diriltemeyeceklerini çünkü dizi için fazla karanlık olduğunu belirtmişti. Umutlar Martin’in kitabı bitirme ihtimaline kaldı anlayacağınız…

Game of Thrones 8. sezon bölümleriyle 2019‘da izleyicilerle buluşacak.

İlgili video

7. sezon fragmanı