reklamı kapat

POPÜLER

Norton’dan akıllı evleri zararlı yazılımlara karşı koruyan router [Video]

23 Nisan 2017

Nesnelerin İnterneti ile beraber akıllarda oluşan en büyük soru, evin dört bir yanına dağılan akıllı cihazların zararlı yazılımlara karşı nasıl korunacağıydı. Norton‘un bunun için bir çözümü var.

Akıllı ev, bağlantılı yaşam kulağa çok hoş geliyor. Kapı kilidinden buz dolabına, aynadan kahve makinesine kadar evde neredeyse akıllandıramayacağımız şey yok. Ancak bağlantılı yaşam beraberinde bazı riskleri de getiriyor. Örneğin sisteminize bulaşan zararlı bir yazılımla bir anda tüm sisteminiz zarar görebiliyor. Zararlı yazılımlara karşı sunduğu çözümlerle nam salan Norton ise, akıllı ev deneyiminin güvenliğini ele alıyor. Norton Core isimli router, çok daha güvenli ve zararlı yazılımlara karşı korunaklı bir deneyim sunuyor.

Norton Core evinizdeki Wi-Fi ağını yönetmenizi ve korumanızı sağlıyor. 1,7 GHz hızında çift çekirdekli işlemcinin yer aldığı cihaz, performanstan ödün vermiyor. 2,5 Gbps maksimum hız çıkışı sağlayan Norton Core, geniş bir kapsama alanı sunmayı da ihmal etmiyor. Mobil uygulaması sayesinde gerçek zamanlı hız verilerini görüntüleyebileceğiniz Norton Core, aynı zamanda bağlantınızın ne kadar güvenli olduğuna yönelik bir puanlama gerçekleştirerek her zaman tetikte olmanızı sağlıyor. Nesnelerin İnterneti kategorisinde sınırsız cihazı tanımlayabileceğiniz Norton Core’a, 20’ye varan bilgisayar, telefon ve tablet kaydedilebiliyor. Ebeveyn kontrolü de bulunan Norton Core’la çocukların akıllı cihaz kullanımını sınırlandırmak ve kullanım süresini takip etmek mümkün.

Aynı zamanda oldukça şık bir gövdeye sahip olan Norton Core, ev dekorasyonuna ayak uydurma konusunda da bir hayli başarılı. Granite Gray ve Titanium Gold olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle gelen router, yurt dışında 280 dolar fiyat etiketiyle satılıyor.

VİDEO

YORUMLAR