reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Android Pie EMUI 9

Huawei’den iddialı Android Pie temelli EMUI 9 açıklaması

Akıllı telefon pazarının büyük ismi Huawei, Android Pie temelli EMUI 9 için çok iddialı bir açıklamada bulundu. Bu açıklama kullanıcılar için güzel görünüyor.

Akıllı telefon tarafında ciddi bir başarı elde eden Huawei, yeni nesil arayüz yapısı Android Pie temelli EMUI 9 için konuştu. Yeni nesil arayüzü 2018’de 23 akıllı telefon modeline verdiklerini belirten firma, burada 6 milyon kullanıcıya ulaştıklarını söylüyor. Ancak firma burada durma niyetinde değil. Çünkü Android Pie temelli EMUI 9 sürümünün 2019’da tam 150 milyon kişiye ulaşacağı açıklanıyor. Bu açıdan satılan birçok modele ve Türkiye gibi birçok ülkedeki kullanıcılara verilmeye devam edilecek arayüz, genel olarak beğeniliyor. Arayüzü alacak yeni cihazların hangileri olduğu bilinmezken, arayüz Android Q sonrasında gelecek EMUI 10 çıktığında bile dağıtılmaya devam edecek deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, kısa süre önce Android Pie temelli EMUI 9 için tepki çeken bir adım atmıştı

Çok yakında EMUI 9 arayüz yapısına sahip Huawei akıllı telefonlara üçüncü parti launcher uygulamaları yüklenemeyecek. Firmanın bu kararı almasının arkasında farklı nedenler yer alıyor deniyor. Söylendiği kadarıyla kullanıcılar bu üçüncü parti launcher uygulamaları ile birçok sorunlar yaşıyor. Ayrıca birçok launcher içerisinde zararlı yazılımların olduğu belirtiliyor. Hepsine ek olarak reklam sorunu da bulunuyor. Birçok ücretsiz launcher içerisinde zararlı yazılımlara ek olarak ciddi oranda reklam bulunuyor. İşte firma tüm bunlardan kullanıcılarını korumak istiyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın Türkiye’de satışa çıkan en yeni modeli