reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P10 EMUI 9.0 Android Pie

Huawei P10 sahiplerine müjdeli güncelleme haberi

Akıllı telefon dünyasının yükselen ismi Huawei, güncelleme konusunda genel olarak sevindiriyor. Bu sefer sevinme sırası ise Huawei P10 sahiplerinde.

Gelen bilgilere göre teknoloji devi firma, Türkiye’de oldukça popüler olan 2017 amiral gemisi Huawei P10 için Android Pie tabanlı EMUI 9.0 güncellemesini global olarak vermeye başladı. Yeni nesil EMUI 9.0 arayüzü yapısını Kirin 970 işlemcili modellere vereceğini açıklayan firma, görüldüğü üzere bu sözünü aktif olarak tutuyor. İlk olarak Malezya merkezli olarak çıkan yaklaşık olarak 3.4 GB boyutundaki güncelleme, telefonların sahipleri için harika görünüyor. Tüm detaylarına aşağıda yer verdiğimiz Android Pie tabanlı EMUI 9.0, Huawei P10 modeline taze bir nefes aldırıyor ve birçok görsel / teknik değişiklik getiriyor. Güncellemenin yakında diğer bölgelerde de çıkması bekleniyor. Sürümde GPU Turbo teknolojisi yer almıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android Pie temelli EMUI 9.0 şunları sunuyor

EMUI 9.0 sezgisel bir arayüz ve zengin özelliklerle desteklenen üstün bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Henüz beta aşamasında olan sürüm, Mate 20 serisiyle ek özelliklere kavuşacak deniyor. Biliyorsunuz firmadan ekim ayında Mate 20 ile Mate 20 Pro modelleri geliyor. Mate 20 Lite modeli ise hali hazırda tanıtıldı ve ön sipariş üzerinden satılıyor. Baktığımız zaman EMUI 9.0, önceki modellerden yüzde 12,9 daha hızlı uygulama başlatabiliyor. Örneğin, EMUI 9.0 Instagram üzerinde yüzde 12 daha hızlı bir şekilde paylaşım yaparken, Spotify üzerinde yüzde 11 daha hızlı çalışıyor. Kısa süre önce duyurulan dünyanın ilk 7 nm mobil işlemci Kirin 980‘in yüksek performansını birleştiren arayüz, Mate 20 Serisi için benzersiz bir kullanıcı deneyimi vadediyor.

Firmanın Tüketici Elektroniği Grubu Yazılım Mühendisliği Başkanı Dr. Wang Chenglu, yeni arayüz hakkında şunları söylüyor: “Günümüzün akıllı telefonları, günlük kullanıcılara çok sayıda özellik sunarak artık boğucu bir hale gelmeye başladı. Birçok kullanıcı, giderek karmaşıklaşan özelliklerle ilgili hayal kırıklıklarını dile getirdi. Bu çerçevede, tüketicilerin kaliteli bir deneyim yaşamasına yardımcı olacak bir EMUI versiyonu geliştirmeye karar verdik. EMUI 9.0, keyifli, tutarlı ve basit bir deneyim yaratıyor. Her bir değişiklik, ayarlar menüsünün birleştirilmesinden, performansın optimize edilmesine, yeni dijital refah ve üretkenlik özelliklerine kadar, yeni sürümün mükemmel ve kullanıcı dostu bir deneyim sunmasını sağlamak için yapıldı.”

İlginizi Çekebilir

Ford’dan en teknolojik köpek kulübesi