reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P10

Huawei P10 sahiplerini sevindirecek güncelleme haberi

Türkiye’de binlerce kullanıcısı bulunan Huawei P10 için Android Pie temelli EMUI 9.0.1 müjdesi verildi. İşte detaylar;

Şu sıralar P30 ve P30 Pro modelleriyle gündemde yer alan Huawei, eski cihazlarını da unutmuyor. İşte bu noktada Huawei P10 için Android Pie temelli EMUI 9.0.1 indirmeye sunuldu. Yavaş yavaş herkese geleceği söylenen güncelleme, telefonun sahipleri tarafından uzun süredir bekleniyordu. Huawei’nin Türkiye’de ciddi şekilde popüler olduğu telefon için harika duran güncelleme, cihaza adeta yeni bir nefes aldırıyor. 3 GB’dan biraz fazla boyutuyla ciddi değişiklikler getiren güncellemenin, sunulan deneyimi ciddi şekilde iyileştirdiği söyleniyor. Huawei P10 gücünü Kirin 960 işlemciden alıyor, 5,1 inç FHD ekran üzerine kuruluyor ve 3.200 mAh pil taşıyor. Bu modelin nerdeyse 2 yıllık olduğunu belirtmekte fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P10 modeline gelen Android Pie temelli yeni EMUI arayüz şunları sunuyor

EMUI 9.0 sezgisel bir arayüz ve zengin özelliklerle desteklenen üstün bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Baktığımız zaman EMUI 9.0, önceki modellerden yüzde 12,9 daha hızlı uygulama başlatabiliyor. Örneğin, EMUI 9.0 Instagram üzerinde yüzde 12 daha hızlı bir şekilde paylaşım yaparken, Spotify üzerinde yüzde 11 daha hızlı çalışıyor.

Firmanın Tüketici Elektroniği Grubu Yazılım Mühendisliği Başkanı Dr. Wang Chenglu, yeni arayüz hakkında şunları söylüyor: “Günümüzün akıllı telefonları, günlük kullanıcılara çok sayıda özellik sunarak artık boğucu bir hale gelmeye başladı. Birçok kullanıcı, giderek karmaşıklaşan özelliklerle ilgili hayal kırıklıklarını dile getirdi. Bu çerçevede, tüketicilerin kaliteli bir deneyim yaşamasına yardımcı olacak bir EMUI versiyonu geliştirmeye karar verdik. EMUI 9.0, keyifli, tutarlı ve basit bir deneyim yaratıyor. Her bir değişiklik, ayarlar menüsünün birleştirilmesinden, performansın optimize edilmesine, yeni dijital refah ve üretkenlik özelliklerine kadar, yeni sürümün mükemmel ve kullanıcı dostu bir deneyim sunmasını sağlamak için yapıldı.”

Yeni arayüz performans konusunda da iddialı. Çünkü sürüm daha da fazla oyun ve grafik performansı sunan yenilikçi grafik işleme hızlandırma teknolojisi GPU Turbo 2.0 ile birlikte geliyor. Büyük yankı uyandıran teknolojinin en son versiyonu, yoğun iş yüklerini akıllıca optimize edebiliyor ve cihazlarda güç tüketimini azaltırken talep üzerine performans artışı verebiliyor. Oyunun yanı sıra GPU Turbo 2.0, dokunmatik ekran yanıtı, ağ bağlantısı, kesintisiz oyun modu gibi diğer alanlar da yeni arayüzde fark yaratıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın akıllı gözlük modeli