reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P10 Honor 9 Android Pie EMUI 9.0.1

Huawei P10 ve Honor 9 için müjdeli güncelleme haberi

Çok büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Huawei P10 ve Honor 9 modelleri için müjdeli bir Android Pie temelli EMUI 9.0.1 güncelleme haberi bulunuyor.

Huawei ve alt markası Honor, güncelleme konusunda çalışmaya devam ediyor. Bu konuda büyük eleştirilerle de karşılaşan firma, Çin merkezli olarak Huawei P10 ve Honor 9 için Android Pie temelli EMUI 9.0.1 güncellemesini vermeye başladı. Çok kısa süre içerisinde global olarak da dağıtılacağı açıklanan güncelleme, modellerin sahipleri için oldukça güzel görünüyor. İçerisinde Ocak 2019 güvenlik paketini de barındıran güncelleme, böylece telefonları hiç olmadığı kadar güvenli hale getiriyor. Geçtiğimiz aralık ayında EMUI 9.0’a geçiş yapan modeller, yürütülen çalışmalar ile sürekli güncel tutulmaya devam ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hatırlamak adına Android Pie temelli EMUI 9.0 şu yeniliklere sahip;

Firmanın açıklamasına göre EMUI 9.0 sezgisel bir arayüz ve zengin özelliklerle desteklenen üstün bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Henüz beta aşamasında olan sürüm, Mate 20 serisiyle ek özelliklere kavuşacak deniyor. Biliyorsunuz firmadan ekim ayında Mate 20 ile Mate 20 Pro modelleri geliyor. Mate 20 Lite modeli ise hali hazırda tanıtıldı ve ön sipariş üzerinden satılıyor. Baktığımız zaman EMUI 9.0, önceki modellerden yüzde 12,9 daha hızlı uygulama başlatabiliyor. Örneğin, EMUI 9.0 Instagram üzerinde yüzde 12 daha hızlı bir şekilde paylaşım yaparken, Spotify üzerinde yüzde 11 daha hızlı çalışıyor. Kısa süre önce duyurulan dünyanın ilk 7 nm mobil işlemci Kirin 980‘in yüksek performansını birleştiren arayüz, Mate 20 Serisi için benzersiz bir kullanıcı deneyimi vadediyor.

Firmanın Tüketici Elektroniği Grubu Yazılım Mühendisliği Başkanı Dr. Wang Chenglu, yeni arayüz hakkında şunları söylüyor: “Günümüzün akıllı telefonları, günlük kullanıcılara çok sayıda özellik sunarak artık boğucu bir hale gelmeye başladı. Birçok kullanıcı, giderek karmaşıklaşan özelliklerle ilgili hayal kırıklıklarını dile getirdi. Bu çerçevede, tüketicilerin kaliteli bir deneyim yaşamasına yardımcı olacak bir EMUI versiyonu geliştirmeye karar verdik. EMUI 9.0, keyifli, tutarlı ve basit bir deneyim yaratıyor. Her bir değişiklik, ayarlar menüsünün birleştirilmesinden, performansın optimize edilmesine, yeni dijital refah ve üretkenlik özelliklerine kadar, yeni sürümün mükemmel ve kullanıcı dostu bir deneyim sunmasını sağlamak için yapıldı.”

Yeni arayüz performans konusunda da iddialı. Çünkü sürüm daha da fazla oyun ve grafik performansı sunan yenilikçi grafik işleme hızlandırma teknolojisi GPU Turbo 2.0 ile birlikte geliyor. Büyük yankı uyandıran teknolojinin en son versiyonu, yoğun iş yüklerini akıllıca optimize edebiliyor ve cihazlarda güç tüketimini azaltırken talep üzerine performans artışı verebiliyor. Oyunun yanı sıra GPU Turbo 2.0,dokunmatik ekran yanıtı, ağ bağlantısı, kesintisiz oyun modu gibi diğer alanlar da yeni arayüzde fark yaratıyor.

İlginizi Çekebilir

Mate 20 ailesi için hazırlanan resmi video