reklamı kapat

POPÜLER

Instagram
Instagram

Instagram’a herkesi çok memnun edecek yeni özellik

Popüler sosyal medya platformu Instagram, geçtiğimiz yıllarda kronolojik akış sistemini değiştirmiş ve bunun için çok büyük tepkiler almıştı. Bu konuda bir türlü geri adım atmayan şirket, en azından süreci oldukça kolaylaştıracak yeni bir özelliğin testini yapıyor.

Orijinalde takip ettiğiniz hesaplardan gelen fotoğraf ile videoları zamana göre sıralandıran Instagram, yeni süreçte bu sıralamayı ilginizi çekebilecek içerikler çerçevesinde değiştirdi. Bu değişikliği kişilerin birçok içeriği kaçırdığını belirterek yapan şirket, burada özel bir algoritmayı devreye aldı. Kısa süre önce bu algoritmayı güncelleyen ve yeni yüklenen fotoğrafları en yukarıya çıkartmaya başladığını belirten platform, yine de istenilen eski yapıyı sunamıyor. Halen kişiler paylaşılan fotoğrafların bazılarını kaçırdıklarını söylüyor. Akış yenilendiği zaman bazı fotoğrafların kaybolması gerçekten can sıkıyor. İşte test edilen yeni özellik bu kaybı ortadan kaldırıyor. “Hepsini Gördünüz” şeklinde çevirebileceğimiz yeni özellik, kişilerin son 48 saat içerisindeki tüm paylaşımları görmesini garanti altına alıyor. Son 48 saat içerinde paylaşılan tüm fotoğraf ve videolara bakıldığı zaman ekrana bir uyarı çıkartan platform, kişilerin akışlarını tam anlamıyla bitirdiğini basit şekilde gözler önüne seriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram

Instagram süreci geliştirmeye devam ediyor.

Daha önce de söylediğimiz gibi özellikle kullanıcılara geriye dönme şansı vermediği için eleştirilen şirket, bu tepkileri azaltmak adına çalışıyor. Henüz test aşamasında olan yeni özelliğin ise önümüzdeki hafta herkese gelmesi bekleniyor.

İlgili Video

Google’da çok ilginç yeni uygulama