reklamı kapat

POPÜLER

Instagram
Instagram

Instagram’a kullanıcıları çok sevindirecek yeni özellik

Gündemden bir türlü düşmeyen Instagram, kaldırdığı kronolojik sıralamaya geri dönmediği için halen çok eleştiriliyor. Yeni kullanıma çıkan bir özellik ise platformdaki içerik kaçırma sorunlarını ortadan kaldırıyor.

Artık biliyorsunuz eskiden takip ettiğiniz hesaplardan gelen fotoğraf ile videoları zamana göre sıralandıran Instagram, yeni süreçte bu sıralamayı ilginizi çekebilecek içerikler çerçevesinde değiştirdi. Bu değişikliği kişilerin birçok içeriği kaçırdığını belirterek yapan şirket, burada özel bir algoritmayı devreye aldı. Ancak kişiler bu sefer de yeni algoritma yüzünden içerik kaçırmaya başladı. İşte bunu çözmek için geliştirilen ve uzun süredir test edilen yeni özellik, sürece tam olmasa da güzel bir çözüm getiriyor. “Hepsini Gördünüz” şeklinde çevrilen yeni özellik, kişilerin son 48 saat içerisindeki tüm paylaşımları görmesini garanti altına alıyor. Son 48 saat içerisinde paylaşılan tüm fotoğraf ve videolara bakıldığı zaman ekrana aşağıdaki uyarıyı çıkartan platform, kişilerin akışlarını tam anlamıyla bitirdiğini basit şekilde gözler önüne seriyor. Özelliği kısa süre içerisinde herkes için aktif edileceği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram

Instagram’ın yeni algoritması nasıl çalışıyor?

Şirket geçen ay bu konuyu açıklığa kavuşturdu. Söylendiği üzere yeni algoritma ilgi alanı, paylaşılan içeriklerin zamanı ve kişinin takip edilen hesap sahibiyle ilişkisine bakarak çalışıyor. Daha önce beğendiğiniz içeriklere bakan algoritma, kişilerle olan yakınlığını dahi değerlendiriyor. Yeni paylaşılan içeriklerin daha çok öne çıkartan sistem, sürekli olarak sizi izleyerek kendisini geliştiriyor. Bu da yeni ilgilendikleriniz odağında akışın değişmesi anlamına geliyor. İstatistiksel olarak çok güzel çalışan bu durum, maalesef kişilere seçme şansı verilmediği için büyük tepki çekiyor. Şirket yaptığı açıklamada maalesef yine geri adım atılmayacağını belirtiyor.

İlgili Video

Servisin yeni gözdesi IGTV