reklamı kapat

POPÜLER

Honda Civic Type R, Silverstone’da da sınıfının en hızlısı!

Fransa ve Belçika’nın ardından yeni bir rekor için İngiltere’nin efsaneni pistine çıkan Honda Civic Type R listesini genişletmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz ay içerisinde Belçika’nın Spa-Francorchamps pistinde elde ettiği hız rekoruyla adından söz ettiren Honda Civic Type R, bunu bir alışkanlık serisine çevirecek gibi görünüyor. Honda’nın, farklı Avrupa pistlerini kapsayan “Type-R Challenge 2018” rekor denemeleri kapsamında sıradaki durağı olarak belirlediği efsanevi Silverstone pisti de, Type R’ın ödül listesindeki yerini almaktan kurtulamadı. Fransa’daki Magny-Cours‘u da içerisine alan sürecin son parçasında İngiltere’nin yolunu tutan model, 2 dakika 31.32 saniye ile pistin önden çekişli seri üretim otomobil klasmanının tur rekorunu kırdı. Type-R’ı üç İngiliz Touring Otomobiller Şampiyonluğu bulunan ve halen Halfords Yuasa Racing adına 2018 İngiliz Touring Otomobiller Şampiyonasında Honda Civic Type-R ile yarışan Matt Neal kullandı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zorlu pist olarak biliniyor

Düzlükleri, virajları ve teknik bölümleriyle otomobillerin performans limitlerini zorlamalarına imkan tanıyan bir pist olarak bilinen Silverstone, Yaklaşık 6 kilometreyi bulan uzunluğa sahip. Formula 1 serisinin de en çok bilinen etaplarından birisi olan bu piste optimize edilmiş 2.0 litre VTEC TURBO motoruyla çıkan Civic Type R, en çok aeorodinamik yapısı ve kayıpsiz viraj almasına olanak tanıyan altyapı elemanlarından yardım aldı. Geçirdiği tasarım evrimiyle, tüm Civic jenerasyonları arasında bambaşka bir noktada konumlanan yeni jenerasyon görünüşe göre Type R üzerinden performans konusunda da işleri bir adım ileriye taşıyacak.