reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Honda Civic Type R

Önden çekişlilerin olağan şüphelisi Honda Civic Type R yeni hız rekoruyla gündemde

Type R Challenge 2018 kapsamında Avrupa’nın en önemli pistlerinde rekorlar kıran Honda Civic Type R, şimdi de Estoril pistini ele geçirdi.

Advertisement

Yeni jenerasyon Honda Civic Type R’ın hazırladığı hedef listesi kapsamındaki rekor denemeleri son hız devam ediyır. Type R Challenge 2018 kapsamında serinin ilk ayağı olarak Magny-Cours GP’de pist rekorunu kıran Honda Civic Type R, ardından Belçika’nın efsanevi Spa-Franchorchamps pistinde ve devamında ise İngiltere’nin ünlü Silverstone pistinde seri üretim önden çekişli hatchback sınıfında en iyi tur zamanına imza atmıştı. Ardı ardına gelen bu kayıpsız başarıların ardından son olarak Portekiz’in ünlü Estoril pistine çıkan ateşli hatcbackimiz standart yol lastikleriyle gelen son rekorla serisinin taçlandırmayı başardı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rekordan detaylar

Pilotajlık görevinin Honda WTCR pilotu Tiago Monterio tarafından yürütüldüğü deneme kapsamında elde edilen 2 dakika 01,84 saniyelik süre seri üretim önden çekişli otomobil sınıfında yepyeni bir rekor anlamına geliyordu. 4,2 kilometre uzunluğa sahip pist, barındırdığı niteliklerle ani hızlanma veya ani fren olmak üzere farklı hız aralıkları gerektiriyor. 320 PS güç üreten motorunu başarılı sürüş dinamikleriyle bir araya getiren Type R’ın bunu standart yol lastikleriyle gerçekleştirebiliyor olması da altı çizilmesi gereken detaylardan. Otomobil, Type R Challenge 2018 kapsamında Avrupa’nın toplam 5 önemli yarış pistinde rekor için sahneye çıkacak.