reklamı kapat

POPÜLER

Honda Civic Type R

Rekor avcısı Honda Civic Type R, geçireceği makyaj operasyonunun ilk detaylarla karşımızda

Yeni jenerasyonuyla eskilerinin yarattığı havayı yeni bir noktaya taşıyan Honda Civic Type R, kısa süre içerisinde bir makyaj operasyonuna girecek.

Asfalta çıktığı ilk günden itibaren ortalığın karışacağına dair sinyaller vermeye başlayan yeni jenerasyon Honda Civic Type R, bu konuda beklentileri fazlasıyla karşıladı. Nürburgring‘de elde ettiği rekorun ardından sırasıyla dünyanın en uzun yarış pistlerinden birisi olan Spa-Francorchamps ve Silverstone‘da da hız rekorlarını eline geçiren ateşli hatchback yoluna emin adımlarla devam ediyor. Bu haliyle bile adından söz ettirmeye devam eden Type R için Honda cephesinin de şimdiden güncelleme çalışmaları başlamış durumda. Bir buçuk yıllık zaman diliminin ardından ilk makyaj niteliğinde değişimlerini elde etmek için geriye doğru sayan aracın kamuflajlı görüntüleri de basına sızmaya başladı. Avrupa’da devam eden test sürecinden gelen fotoğraflar, dış bölümde hangi parçaların değişimine odaklanıldığını da gözler önüne seriyor.

Honda Civic Type R

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ufak noktalara dokunulacak

Ortaya çıkan fotoğraflarda ilk olarak ön bölüme baktığımız zaman tamponun genel yapısı ve hava girişlerinde değişimler gözümüze çarpıyor. Izgara bölümünün de içeriye alındığı bu kısım değişimin ufak çapta hissedileceği noktalardan birisi olacak. Arka bölüme geçtiğimizde ise tamponla birlikte arka kanatta da ebatsal olarak eksi yönde bir değişimin yapıldığını söyleyebiliriz. Makyajla birlikte kullanıcıları kokpit bölümünde yazılımsal ve konsoldaki tuş takımlarındaki güncellemelerin karşılayacağı da şimdilik gelen bilgiler arasında. Toplamda 310 PS güç üreten 2.0 litrelik turbo motor içinse henüz hiçbir bilgi yok. Honda burada 10-15 beygirlik bir güç artışına gitmeyi veya herhangi bir değişim yapmamayı da kararlaştırabilir. Önümüzdeki günlerde yeni fotoğraflar ve resmi bilgilerle tekrar karşımızda olacak olan Civic Type R ile ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.