reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Kaldırılan Instagram hikayelerine yeniden ulaşma [Nasıl yapılır?]

Instagram‘ın popüler Hikayeler özelliğine koyduğumuz fotoğraflar 24 saat sonra platformdan kaldırılıyor. Ancak fotoğraflar silinmiyor.

Advertisement

Instagram’ın en popüler özelliği Hikayeler’i her gün 400 milyondan fazla insan kullanıyor. Özellik ise Snapchat’ten esinlenilerek platforma konulmuş, “süreli gönderi” imkanı tanıyor. Yani Hikayeler’e koyduğunuz bir fotoğraf takipçileriniz için sadece 24 saatliğine erişilebilir oluyor. Daha sonra fotoğraf oradan kaldırılıyor. Ancak platform sanılanın aksine fotoğrafı tamamen silmiyor. Onu belki yeniden ihtiyacınız olabilir diye “Arşiv” klasörüne kaldırıyor. Yani eğer isterseniz 24 saat geçtikten sonra hikayenizde paylaştığınız fotoğrafa yeniden ulaşabilir ve fotoğraf üzerinde işlemler gerçekleştirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

instagram

Silinen hikayelere ulaşma

Takip etmeniz gereken adımlar ise basit. İlk olarak Profil sekmesine girmeniz gerekiyor. Burada sağ üstte saat yönünün tersine bir okla saat sembolü bulunuyor. Ona tıkladığınızda Arşiv’e atılan hikaye ve gönderileri görebiliyorsunuz. Ekranın üzerindeki Arşiv yazısına dokunursanız oradan sadece hikayeleri listelemesini ayarlayabilirsiniz. Burada eski hikayelerinize ulaşabilir, onları indirebilir, öne çıkarabilir ya da gönderi olarak paylaşabilirsiniz. Tabii aynı şekilde silmek de mümkün ancak bunun için tek tek uğraşmak gerekiyor.