reklamı kapat

POPÜLER

Westworld

Westworld’ün yaratıcılarından dikkat çeken final sözü

Sevilen dizi Westworld‘ün ikinci sezon bölümleri geçtiğimiz hafta tamamlandı. Fakat sezon finalinde yaşananlar uzunca bir süre konuşulacak gibi görünüyor. Heyecan uyandıran gelişmelerin ardından dizinin yaratıcılarından biri çıktı ve hayranlara güzel bir final sözü verdi.

HBO‘da izleyici karşısına çıkan Westworld anlattığı hikayeyle ve farklı tarzıyla adından söz ettiriyor. Özellikle ikinci sezonda yaşananlar kafalarda sayısız soru işareti yarattı. Bu soru işaretlerinin ardından hayranlar dizinin finali hakkında endişe duymaya başladı. Yazarlar hikayeyi uzatmak için çabalıyor ve olayları kılıfına uydurmaya mı çalışıyor, yoksa final çoktan belli mi diye merak ediliyordu. Westworld’ün yaratıcılarından Lisa Joy açıklamasıyla bu belirsizliğe son verdi.

“Hikayenin nasıl biteceğini çoktan biliyoruz. Daha ilk bölümden bu yana final belliydi. Bence oldukça duygusal bir son olacak. Fakat bu finalin ne zaman geleceğini bilmiyoruz. Her sezon bir hikaye anlatıyor, onu tamamlıyor ve yeni olasıklar yaratıyoruz. Dizinin mesajı bu yeni yaşam formuna ne olacak etrafında şekilleniyor. Bu yüzden böyle bir hikayeye final belirlemeden başlamak büyük sorumsuzluk olurdu.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası Westworld gibi bir diziden plansızlık beklemek imkansız. O yüzden Westworld’ün finalinin çoktan belli olduğunu, her şeyin bu finale erişmek üzere tasarlandığını tahmin etmek hiç de zor değil. Bakalım bu final beklediğimiz mi olacak?

İlginizi çekebilir

2. sezon finali tanıtımı