reklamı kapat

POPÜLER

Westworld ikinci sezonuyla ne zaman ekrana dönecek?

İnce ince işlenen senaryosu, başarılı oyuncu kadrosu ve her bölümde yarattığı yeni gizemlerle Westworld kısa zamanda favorilerimiz arasına girmeyi başardı. Birinci sezon finali geçtiğimiz günlerde ekrana gelen yapım izleyicilerin aklında sayısız soru işareti oluşmasına neden oldu. Peki bu başarılı bilim kurgu dizisinin yeni bölümlerini ne zaman seyredebileceğiz?

Westworld’ün yaratıcılarından Jonathan Nolan ikinci sezon hakkında The Hollywood Reporter‘a konuştu. Nolan, “Hiçbir zaman sadece tek bir noktada kalmak gibi bir niyetimiz olmadı. On sene boyunca aynı sette çekim yapmak istemiyoruz. Değişik setlere geçmek, hikayenin farklı bir noktasını konu etmek istiyoruz.” sözlerini sarf etti. Böylece yeni sezonda robotların yer aldığı farklı bir dünyayı görebileceğimizin ilk sinyallerini vermiş oldu.

Röportajda konu daha sonra ikinci sezonun yayın tarihine geldi. Jonathan Nolan‘ın cevabıyla birlikte yeni bölümlerin 2018’den önce gelmeyeceği kesinleşmiş oldu. Ünlü yazar daha en baştan HBO ile bu durumu konuştuklarını, yazım ve çekim süreçlerini göz önünde bulundurunca her seneye bir sezon yetiştirmelerinin mümkün olmadığını dile getirdi.

Kısacası Westworld‘ün ikinci sezon yayın tarihi hala netleşmiş değil ancak yeni bölümleri 2018’den önce izleyemeyeceğiz gibi görünüyor.