reklamı kapat

POPÜLER

Westworld ilk sezon reytingleriyle bir rekora imza attı

Son zamanların en fazla konuşulan dizilerden birine dönüşen Westworld‘ün ilk sezonuyla izlenme rekoru kırdığı ortaya çıktı.

Lisa Joy ve Jonathan Nolan tarafından yaratılan dizi kısa zamanda HBO‘nun en çok ilgi gören yapımlarından birine dönüştü. Tıpkı Game of Thrones gibi her bölümün ardından teoriler üretilmeye başlandı. Geçtiğimiz ay da ikinci sezonla geri döneceği belli oldu. Oyuncu kadrosunda Anthony Hopkins, Ed Harris, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandie Newton, Jeffrey Wright ve Tessa Thompson gibi ünlü isimlerin yer aldığı yapım Amerika’daki izlenme oranlarıyla başarısını bir kez daha kanıtladı.

Westworld’ün 90 dakikalık sezon finali 2.2 milyon kişiyi ekrana çekti. Geciken izlemelerle birlikte bu sayı her geçen gün artıyor. Ancak asıl başarı birinci sezonun ortalama 12 milyon seyirciye ulaşmasıyla elde edildi. Böylece Westworld, HBO’da ekrana gelen yapımlar arasında ilk sezonuyla en fazla izlenen dizi oldu.

Sezon finaliyle seyircileri merakta bırakan Westworld yeni bölümleriyle 2018‘de geri dönecek. Dizinin bu başarısını ikinci sezonda sürdürüp sürdüremeyeceği de o zaman belli olacak.