reklamı kapat

POPÜLER

Sony, Project Field ile kart oyunlarına yeni bir soluk getiriyor

Sony klasikleşen kart oyunlarının oynanışını değiştirecek bir atılım yapıyor. Project Field isimli bu çalışma özellikle çocukların kart oyunlarına yaklaşımını değiştirmeyi amaçlıyor.

Bu interaktif platform akıllı telefon ve tabletlere bağlı olarak çalışıyor. Bu bağlantı IC okuyucu, sensörler, LED veya Bluetooth ile sağlanabiliyor. Bu aşama tamamlandıktan sonra oyuncular kartlarını bu ufak blogun üstünde hareket ettirerek oyuna başlıyor. Yani gerçek hayatta bu platformun üzerinde yapılan hareketler sanal ortamdaki oyuna yansıyor. Böylece bu iki gerçek ve sanal deneyim bir araya getiriliyor.

Bahsi geçen bu sistem şimdiye kadar Japonya‘daki atari salonlarında benzer bir şekilde kullanılıyordu. Sony bu tasarımının akıllı telefon ve tabletlerle birlikte çalışmasıyla kart oyunlarına yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Bu sistem ile oynanabilecek ilk oyun Yo-kai Watch olacak. Böylece fiziksel olarak kartları hissederken, bir yandan bu karttaki canavarın diğer oyuncu üzerindeki etkisi ekrana yansımış olacak. Şimdilik Project Field‘in uluslararası pazarlarda ne zaman satışa çıkartılacağı ise belli değil.