reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation Now

650’nin üzerinde oyuna erişim sağlayan PlayStation Now’dan büyük yenilik

Sony‘nin eski oyunları oynayabildiğiniz bulut tabanlı hizmeti PlayStation Now, büyük bir yenilik yapıyor ve rakipleriyle benzer bir sisteme geçiyor.

Konsolların geçmiş oyunlara dönük hazırladıkları servisler, konsolu daha cazip kılarken oyunculara da uygun fiyata dev oyun kütüphanelerine erişme şansı veriyor. Bu konuda Xbox cephesi Game Pass’le öne çıkarken Nintendo da Switch Online ile NES kütüphanesini oyuncularla buluşturmaya başladı. Aylık abonelikle çalışan bu servislerde oyunları abonelik süresince indirip oynayabiliyorsunuz. Sony cephesinde ise buna yakın diyebileceğimiz PlayStation Now servisi bulunuyor. Bu servise yabancı olanlar için işleyişi kısaca anlatalım. PlayStation Now bulut tabanlı bir servis ve 650’nin üzerinde PS4, PS3 ve PS2 oyununu oyun severlerle buluşturuyor. Ancak bu serviste oyunları indirmek mümkün olmuyordu. Bulut hizmeti üzerinden oyunlar oynanabiliyor bu da tabii ki güçlü bir internet bağlantısına sahip olmanız gerektiği anlamına geliyordu. Şimdi ise işler değişiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oyunlar artık indirilebiliyor

Servis resmi bir açıklamayla beraber artık oyunların indirilebileceğini müjdeledi. PS2 ve PS4 oyunları için indirme özelliği geldiğini belirten PlayStation, Bloodborne, God of War 3 Remastered, NBA 2K16 ve Until Dawn’ın da dahil olduğu neredeyse tüm PS4 oyunlarına erişim sunuyor. PS4 için remastered hale getirilmiş PS2 oyunlarına da elbette. Önümüzdeki birkaç gün içinde servisi kullanan herkese özelliğin dağıtılacağı kaydedilmiş. PS Now servisinde çevrim içi multiplayer oyunlar için PlayStation Plus üyeliğine gerek duyulmadığı da eklenmiş.

Bu hizmetin yer aldığı ülkeler arasında ise Türkiye ne yazık ki şimdilik bulunmuyor. Resmi açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

PlayStation Classic tanıtımı