reklamı kapat

POPÜLER

Kelime oyunlarına Türk yapımı yeni bir soluk: Kelime Tatlısı

Mutfak konsepti ile kelime bulmacaları Kelime Tatlısı oyununda bir araya geliyor. Bu Türk yapımı yeni mobil oyunda 300’den fazla bölüm ve 1000’den fazla kelime yer alıyor. Kullanıcılar bir yandan eğlenip bir yandan da kendilerini geliştirme fırsatı yakalıyor.

Moralabs’in Unity ile birlikte geliştirdiği oyun harflerden kelime oluşturma temeline dayanıyor. Oyunculara bir tabak içinde karışık halde sıralanmış harfler veriliyor. Bu harflerden farklı ve en önemlisi anlamlı kelimeler yaratılması bekleniyor. Bu kelimeler tepkileri kutulara yerleştiriliyor. Fakat oluşturabileceğiniz kelimeler tepsideki boşluklarla sınırlı değil. Tepside olmadığı halde hala anlamlı olan kelimeler oyun içinde ekstra kelime olarak kabul ediliyor. Bu ekstralar ise oyun içinde taşa dönüştürülüyor. Oyun boyunca kazandığınız taş miktarına göre ipuçları satın alabiliyor ve ilerleyişinizi hızlandırabiliyorsunuz. Tahmin edebileceğiniz üzere bölümler kolay bir şekilde başlıyor ancak ilerledikçe daha zor bir hal alıyor. Bu sebeple ekstra kelimeler bulup taş kazanmak ardından bun taşları ipucu almak için kullanmak oldukça önemli bir hal alıyor. Üstelik bu oyunu internet bağlantınız olmadan da oynayabiliyorsunuz.

Oyun, iOS’ta 8.0 veya üst sürümünü gerektirirken, iPhone, iPad, iPod touch ve Android ile uyumlu. Kelime Tatlısı’na dair teknik detayları hemen aşağıda bulabilirsiniz.

  • Fiyat Ücretsiz
  • Boyut 71.4 MB
  • Yükle App Store
YORUMLAR