reklamı kapat

POPÜLER

İmzanızı dijital imzaya nasıl dönüştürürsünüz? [Video]

Dijital ortamda içerik üreticilerinin en sık karşılaştığı sorun içeriğin çalınması. Buna fotoğrafçılar da dahil. Bu sebeple pek çok fotoğrafçı logosunu çektiği görsellere dijital imza olarak yerleştirmeyi ihmal etmiyor. Ancak logonuz yoksa ya da bir ressam edasıyla kendi imzanızı kullanmak istiyorsanız çözüm çok basit.

İmzanızı dijital imzaya dönüştürmek için yapmanız gereken tek şey minimum düzeyde manipülasyon bilgisi. Colin Smith‘in photoshopCAFE isimli YouTube videosuyla bu bilgiye dahi ihtiyaç duymanıza gerek kalmıyor. Smith, 5 dakikalık kısa bir videoyla imzanızı nasıl dijital ortama aktaracağınızı olabildiğince basit adımlarla anlatıyor. Öncelikle imzasını boş, beyaz bir kağıda atan Smith, yumuşak uçlu bir kurşun kalem kullanmaya özen gösteriyor. Yumuşak uçlu kalemin daha başarılı bir doku bıraktığına dikkat çeken Smith, imzayı attıktan sonra mobil cihazıyla fotoğraflıyor ve bu noktadan itibaren Photoshop ile imzayı düzenlemeye başlıyor.

Fotoğrafın siyah-beyaz seviyelerini ayarlayarak arkadaki kağıt detayından tamamen kurtulan Smith, imzanın etrafından fazla taşırmadan küçük bir alanı da dahil ederek seçimini yapıyor ve imzayı “Brush”a dönüştürüyor. Sonrasında uygulama içinde Brush’ı seçerek eklediğiniz imzayı görsel üstüne yerleştirip, boyutuyla oynayabiliyorsunuz. Tabii imzayı dönüştürmeden önce de boyutunu küçültebilirsiniz. Smith’in videolu açıklamasının tamamına haberin üstünden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR