reklamı kapat

POPÜLER

ingilizce kelime geliştirme uygulaması atlas

İngilizce kelime bilgisini geliştirmek isteyenlere pratik uygulama [Dene]

İngilizce kelime haznesini geliştirmek isteyenler için öne çıkan Atlas, pratik bir çalışma ortamı sunuyor. Uygulama egzersizlerle geliyor.

İngilizce pratiği yapmak ve kelime bilgisini geliştirmek isteyenler için Türk geliştirici imzası taşıyan iOS uygulaması Atlas, etkili bir çözüm sunuyor. Görkem Çağlar Sayan tarafından geliştirilen uygulama yeni kelimeler öğrenmenizi mümkün kılıyor. Kelimelerin eş anlamlılarını da öğrenebileceğiniz uygulama aynı zamanda çoktan seçmeli egzersizlerle öğrenilen kelimelerin kullanımını da gerçekleştirmenizi sağlıyor. Böylelikle daha sağlam adımlarla, kelimeleri ezberletmeden öğretmeyi amaçlıyor. Bu tarz dil uygulamaların en büyük sıkıntılarından biri ise kelimenin yazılışlarını öğrenememe. Atlas uygulaması bunu da “yazım pratiği” sekmesinde hallediyor. Kelimenin tanımını veren uygulama size yeni öğrendiğiniz kelimeyi yazdırarak bu sayede sadece sözlü değil yazılı bir çalışmaya da imza atıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İngilizce kelime öğrenme uygulaması ile cümle pratiği

Uygulama boşluk doldurmalı egzersizleri de beraberinde getiriyor. Önceden yazılı cümlelere uygun gelecek kelimeyi seçtiğiniz bu egzersiz de yine cümle içi kullanımı görmek için ideal. Oyunlaştırılmış egzersizlerle İngilizce öğrenmeyi daha eğlenceli hale getirmeyi amaçlayan uygulamada bilginizi de test edebiliyorsunuz. Uygulamada kendi seviyenize göre seçim yapabilirsiniz. Böylelikle seviyenize uygun yeni kelimelerle çalışma imkanı elde ediyorsunuz.

Uygulamayı indirmek ve kullanmak için herhangi bir ücret istenmiyor. Ancak uygulama içi satışlar mevcut. Reklamları kaldırmak için 19,99 TL ödeyebileceğiniz uygulamada öbek fiileri açmak için 19,99 TL ödemeniz gerekiyor. Yakın zamanda politika odaklı kelimelerin ekleneceğini de kaydedelim. Uygulamanın premium versiyonu ise 39,99 TL‘ye satışa sunuluyor. Atlas’ı haberin sonundaki uygulama kutucuğundan indirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

20 dilde simültane çeviri yapan kulaklık