reklamı kapat

POPÜLER

Huawei katlanabilir telefon
Huawei katlanabilir telefon
Huawei katlanabilir telefon
Huawei katlanabilir telefon
Huawei katlanabilir telefon

Huawei imzalı çok ilginç katlanabilir telefon tasarımı [Galeri]

Katlanabilir telefon Huawei Mate X halen satışa çıkmadı. Yeni bilgilere göre eylül ayında gelecek model, firmanın yeni modeller üzerinde çalışmasını durdurmuyor.

Huawei Mate X, en büyük rakibi Samsung Galaxy Fold‘dan daha etkileyici bir tasarıma sahip. Satışa çıkması merakla beklenen telefon, pazarın geleceğini gözler önüne seriyor. Ancak firma çok daha ilginç tasarımlar üzerinde de çalışıyor. LetsGoDigital tarafından patentler üzerinden ortaya çıkartılan ve görselleştirilen yeni bir model, genel olarak Xiaomi’nin üzerinde çalıştığı katlanabilir telefon modelini akıllara getiriyor. Bu tasarımda iki noktadan geriye doğru katlanan bir esnek ekran karşımıza çıkıyor. Gerçekten çok ilginç görünen bu altyapı, kişilere geniş bir görüntüleme alanı sunuyor. Tamamen çerçevesiz bu yapıda cihazın tüm donanımı merkezde yer alıyor. Kenarlara sadece ekranlar açılıyor ve böylelikle büyük ekran her zaman taşınabilir formda elde edilmiş oluyor.

Huawei katlanabilir telefon

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Huawei Mate X neden ertelendi?

Bu henüz tam olarak bilinmiyor. Ancak firma süreç hakkında “ünümüzü yok edecek bir ürün satışa sunmak istemiyoruz” açıklamasında bulunuyor. Mate X modelinde kullanılan ekran, Samsung Galaxy Fold gibi içe değil dışa doğru katlanıyor. Daha önce söylendiği kadarıyla dışa doğru katlanan ekranlar daha oturmuş bir teknoloji üzerine kuruluyor. Buna karşı firma yine de cihazın sağlamlığından tam anlamıyla emin olmak istiyor gibi görünüyor. 

İlgili Video