reklamı kapat

POPÜLER

Men in Black

Thor Ragnarok yıldızları Men in Black’i kurtaramadı

Kısa süre önce izleyici karşısına çıkan Men in Black International gişede büyük hayal kırıklığı oldu. Serinin son filmini başrolleri paylaşan Thor Ragnarok filminin yıldızları bile kurtaramadı.

Aslında bu seriye fazlasıyla aşinayız. Men in Black’e televizyonda denk gelip az da olsa izlemeyen çok az kişi kalmıştır. Başrollerini Tommy Lee Jones ve Will Smith’in üstlendiği filmler bilim kurgudan çok eğlenceli yapılarıyla ön plana çıkmıştı. Sony stüdyoları uzun zamandır bu seriyi yeniden beyaz perdeye taşımak istiyordu. Beklenen fırsat Thor Ragnarok ekibiyle birlikte gün yüzüne çıktı. Marvel’ın yıldızları Chris Hemsworth ve Tessa Thompson yeni serinin başrolleri olarak seçildi. İkilinin daha önce birlikte çalışmış olması ve aralarındaki enerjinin izleyiciler tarafından beğenilmesi başarılı olma ihtimalini artırıyordu. Fakat Men in Black International zamana ayak uydurmayı başaramayınca gişede fırtına gibi esme isteği hayal olarak kaldı.

Thor Ragnarok yıldızları yetmedi

Box Office Mojo‘nun verilerine göre International isimli dördüncü film sadece 28.5 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. ABD dışındaki ülkelerdeki kazanç ise 73 milyon dolar seviyesinde kaldı. Böylece film açılışını 102 milyon dolar gibi bir rakamla gerçekleştirmiş oldu. Öte yandan başrolleri aynı olan Thor Ragnarok açılışı sadece Amerika’da 120 milyon dolar ile gerçekleştirmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aslına bakarsanız bu sonucun en başından beri belli olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Thor Ragnarok’u başarılı yapan sadece Chris Hemsworth ve Tessa Thompson ikilisi değildi. Marvel stüdyolarının on yıllık tecrübesi beyaz perdede başarıyı garantileyecek seviyeye ulaştı.

İlginizi çekebilir

MiB International fragmanı