reklamı kapat

POPÜLER

Iron Man

Avengers Endgame senaristinin Iron Man hayranlarını üzecek açıklaması

Avengers Endgame filmiyle birlikte pek çok Marvel karakterine veda ettik. Bunlardan biri de Iron Man oldu. Peki Tony Stark’ın ve veda ettiğimiz diğer karakterlerin yakın gelecekte beyaz perdeye dönmesi mümkün mü? Bu soruyu Endgame’in senaristli yanıtladı.

On seneden uzun zamandır karşımızda olan Marvel Sinematik Evreni biraz kendine has bir yapıya sahip. Pek çok filmde karakterlerin ölümüne şahit olsak da, bunların büyük bir kısmı kalıcı olmuyor. Bu düzen ilk Thor filminde Loki ve The Avengers filminde Phil Coulson‘un ölümüyle başladı. Ardından Nick Fury gibi pek çok karakterin ölümüne şahit olsak da, sonradan onların bir şekilde hayatta kaldığını öğrendik. Bu düzene alışan hayranlar Iron Man başta olmak üzere Avengers Endgame filminde ölen kahramanların geri dönebileceğini düşünüyor. Filmin senaristlerinden Christopher Markus hayranları üzecek bir açıklamaya imza attı.

Iron Man ve diğerleri geri dönmeyecek

“Marvel Sinematik Evreni’nin kendine özgü bir doğası var. Karakterleri bir anda yeniden başa sarıp herkes aynı yaştayken 15 yaşında bir Iron Man görmemiz mümkün değil. Karakterlerin gelip geçmesi, evrenin hala ayakta duruyor olması gerek. Eğer karakterleri gerçekten öldürecekseniz, bunun kalıcı olması gerek.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu açıklamada açıkça ölen karakterlerin yakın gelecekte geri dönmeyeceği ifade ediliyor. Doğrusu biz de bunun en doğru karar olduğuna inanıyoruz. Aksine halde Iron Man’in Avengers Endgame’deki büyük fedakarlığı anlamsız bir hal alacak.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı