reklamı kapat

POPÜLER

Westworld 2. sezon

Westworld 2. sezon reytingleri hayal kırıklığı yarattı

Son zamanların en çok konuşulan bilim kurgu dizisi olan Westworld ikinci sezonu tamamladı. Büyük ilgi gören bölümlerin reyting açısından beklentileri karşılayamadığı ortaya çıktı.

Aslına bakarsanız Westworld için ikinci sezon çok iyi başlamıştı. Nisan ayında ekrana gelen ilk bölümde reytinglerde ciddi bir ivme yakalanmıştı. Sadece ilk bölüm için 2.1 milyon izleyicinin ekran başına geçtiği ifade edilmişti. Fakat dizi bu başarılı ilerleyişi on bölüme yaymayı başaramadı. Aksine en fazla dikkat çekmesi gereken bölüm olan sezon finalinde ciddi kan kaybı yaşandı.

Nielsen’in aynı gün reyting verilerine bakılırsa Westworld’ün ikinci sezon finalini 1.6 milyon izledi. HBO bu saatlerde 0.6 share elde etmiş oldu. Rakamlar göze hiç fena gelmese de geçtiğimiz seneye nazaran ciddi bir izleyici kaybı söz konusu. Dizinin birinci sezon finalinden bu yana yüzde 30’luk bir düşüş olduğu anlaşılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Reyting kaybı fazlasıyla can sıkıcı olsa da, Westworld’ün yakın geleceği bu düşüşten etkilenmeyecek. HBO daha nisan ayında diziye üçüncü sezon onayını verdiğini duyurmuştu. Bu sayede hikayenin geleceği tek sezonluğuna da olsa garanti altına alınmış oldu. Bakalım bu reyting düşüşü üçüncü sezonda da devam edecek mi? Bunu görebilmek için uzunca bir süre beklememiz gerekecek.

İlginizi çekebilir

2. sezon finali tanıtımı